ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Філіппіни попереджають Китай, щоб не прибирав буї, інакше будуть "серйозні наслідки" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Персонал філіппінського корабля берегової охорони BRP Malabrigo на борту надувного човна з жорстким корпусом готується до проведення дослідження у водах мілини Другий Томас на островах Спратлі в спірному Південнокитайському морі, 23 квітня 2023 року. (Red Ajibe/AFP via Getty Images)

Філіппіни в понеділок попередили про "серйозні наслідки", якщо Китай прибере навігаційні буї, встановлені у виключній економічній зоні (ВЕЗ) країни в спірному Південнокитайському морі.

Філіппінська берегова охорона (PCG) встановила п'ять навігаційних буїв минулого тижня, щоб позначити межі своєї суверенної території в Південнокитайському морі, яке Маніла називає Західнофіліппінським морем.

PCG не повідомила про будь-яку реакцію з боку Пекіна після встановлення буїв. Віцеадмірал Джозеф Койм, начальник Командування служб безпеки PCG, сказав, що буї залишилися на місці, ґрунтуючись на даних повітряного спостереження, проведеного 13 травня.

"Якщо у нас будуть докази того, що вони навмисно прибирають встановлені нами буї, які ми вважаємо законними, це потягне за собою серйозні наслідки", — сказав Койм, як повідомляє місцеве ЗМІ Benar News.

Койм не уточнив характер наслідків, заявивши лише, що їх необхідно буде ретельно обговорити в консультації з Національною оперативною групою з Південнокитайського моря, якщо виникнуть такі питання.

"Що нам потрібно зробити, то це надати необхідні докази й надіслати їх [оперативній групі]... Вони мають вжити заходів із дипломатичних міркувань", — додав він.

Заява Пекіна про контроль майже над усім Південнокитайським морем була визнана недійсною рішенням міжнародного арбітражу у 2016 році, але це рішення не змусило Комуністичну партію Китаю (КПК) змінити свою поведінку.

Останніми місяцями КПК поводиться в Південнокитайському морі агресивніше, про що свідчить присутність більше ніж 100 морських суден китайської міліції в ВЕЗ Філіппін у період з 14 по 24 квітня.

PCG заявила, що одне з китайських суден "здійснювало небезпечні маневри" на відстані 50 ярдів від її патрульного корабля, представляючи "значну загрозу" безпеці екіпажу.

Сполучені Штати закликали Китай припинити переслідування філіппінських суден у Південнокитайському морі та попередили, що будь-який збройний напад на філіппінські збройні сили, державні судна або літаки спричинить дію договору про взаємну оборону.

За матеріалами The Epoch Times USA