ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Туреччину чекає другий тур президентських виборів (ВІДЕО)

Велика Епоха

Туреччина готується до другого туру голосування після того, як президент Таїп Ердоган випередив свого опозиційного суперника Кемаля Киличдароглу на недільних виборах, але не зміг набрати абсолютної більшості, щоб продовжити своє 20-річне правління країною-членом НАТО.

Ані Ердоган, ані Киличдароглу не подолали 50-відсотковий бар'єр, необхідний для того, щоб уникнути другого туру, що має відбутися 28 травня на виборах, які розглядаються як вирок дедалі авторитарнішому шляху Ердогана.

Президентські вибори вирішать не тільки, хто очолить Туреччину, а й чи повернеться вона до світськішого, демократичнішого шляху, як вона справлятиметься із серйозною кризою вартості життя та керуватиме ключовими відносинами з Росією, Близьким Сходом і Заходом.

Киличдароглу, який сказав, що переможе у другому турі, закликав своїх прихильників проявити терпіння і звинуватив партію Ердогана у втручанні в підрахунок і повідомлення результатів.

Але Ердоган виступив краще, ніж передбачали передвиборчі опитування, і він виглядав впевненим і войовничим у своєму настрої, звертаючись до своїх прихильників.