ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ліз Трасс закликала "всі вільні країни" підтримати свободу Тайваню (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ліз Трасс виходить із будинку на південному сході Лондона, 5 лютого 2023 року. (Jonathan Brady/PA Media)

Колишня прем'єр-міністрка Великої Британії Ліз Трасс під час візиту в Тайбей у середу закликала до створення "економічного НАТО" в стилі холодної війни для протидії економічному домінуванню китайського режиму.

Вона також закликала "всі вільні країни" підтримати свободу самоврядної республіки, чим викликала гнів Пекіна, який претендує на суверенітет над островом.

Трасс — перша колишня прем'єр-міністрка Великої Британії, яка відвідала Тайвань з часів поїздки Маргарет Тетчер на острів у 1990-х роках.

Виступаючи з програмною промовою в аналітичному центрі The Prospect Foundation, Трасс сказала, що, на її думку, демократичним країнам необхідно "щось подібне" до Координаційного комітету з багатостороннього експортного контролю, неформальної організації західного блоку, яка координувала ембарго проти радянського блоку під час холодної війни.

"Що я хочу бачити з економічного боку, так це розвиток економічного НАТО. Координацію між країнами, які підтримують свободу і належне вільне підприємництво", — сказала вона.

"Це була б організація, яка мала б належне міністерське представництво та урядову політику для узгодження найкращого підходу до Китаю — найкращого підходу до експорту технологій, найкращого підходу в разі економічного примусу, найкращого підходу до торгівлі та інвестицій".

Критикуючи "занадто багато суперечливих повідомлень з вільного світу", Трасс сказала, що комплексний огляд Великої Британії повинен "абсолютно ясно показати, що Китай — це загроза". Вона застерегла від довіри до китайського режиму і спроб "чіплятися за ідею, що ми можемо якось співпрацювати з Китаєм щодо таких питань, як зміна клімату, ніби в цьому немає нічого поганого".

Ріші Сунак і міністр закордонних справ Джейм Клеверлі відкинули риторику про холодну війну з Китаєм, стверджуючи, що ця країна відіграє важливу роль у глобальних справах.

Але Трасс сказала, що у Заходу немає вибору, оскільки Пекін "уже почав прагнути до самоствердження", "збільшує свій військово-морський флот із загрозливою швидкістю" і "формує союзи з іншими країнами, які хочуть бачити вільний світ у занепаді".

"У нас є тільки один вибір: умиротворитися й пристосуватися до цієї стратегії або вжити заходів зараз, щоб запобігти конфлікту", — сказала Трасс.

Вона застерегла уряд Великої Британії від майбутньої інтеграції з китайською економікою, закликавши міністрів унеможливити відновлення британо-китайського економічного й фінансового діалогу.

Вона також сказала, що європейські країни не повинні "умивати руки" через географічну віддаленість Тайваню, оскільки "блокада або вторгнення на Тайвань підірве свободу і демократію в Європі".

За матеріалами The Epoch Times USA