ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЦРУ закликає росіян ділитися секретами з Америкою (ВІДЕО)

Велика Епоха
(jgolby/Shutterstock)

ЦРУ розмістило в соціальних мережах відеоролик, у якому пропонує росіянам безпечний спосіб зв'язку, обіцяючи захистити їхню безпеку, якщо вони поділяться секретами про війну в Україні та іншою інформацією з американськими спецагентами.

Відео російською мовою було вперше розміщено на сайті соціальних мереж Telegram, а також з'явилося на YouTube, Twitter і Facebook.

Дмитро Пєсков, прессекретар президента Росії Володимира Путіна, сказав: "Я переконаний, що наші спецслужби належним чином контролюють цей простір". Представниця Міністерства закордонних справ Росії назвала це "дуже зручним ресурсом для відстеження заявників".

У відеоролику показано, як "вигадані російські чиновники приймають важке, але важливе рішення таємно зв'язатися з ЦРУ, використовуючи наш портал у темній павутині", — сказав представник ЦРУ.

"У сьогоднішній Росії, як і раніше, дуже важко висловлювати свою думку, а говорити правду часто загрожує серйозними наслідками. ЦРУ хоче знати правду про Росію, і ми шукаємо надійних людей, які можуть розповісти її нам і з якими ми можемо безпечно спілкуватися", — сказав чиновник.

Цей ролик — остання спроба США завербувати незадоволених росіян. Понад рік тому ЦРУ розмістило в Інтернеті інструкції російською мовою про те, як безпечно зв'язатися з ним.

"Я думаю, можна з упевненістю сказати, що ми б не стали продовжувати цю роботу, якби вона не принесла результатів", — сказав чиновник, не запропонувавши більш докладної інформації.

Нинішні та колишні співробітники розвідки кажуть, що військові дії Росії надали західним спецслужбам вирішальну можливість для вербування росіян, розчарованих вторгненням в Україну і станом країни під владою Путіна.

Оперативний директор ЦРУ Девід Марлоу заявив у листопаді в Університеті Джорджа Мейсона, що, спрямувавши російські війська в Україну, Путін розтратив владу і важелі впливу своєї країни, і що розвідувальне агентство готове працювати з росіянами, відчуженими Кремлем.

"Ми шукаємо по всьому світу росіян, яким це так само огидно, як і нам", — сказав він.

Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив у квітні в Університеті Райса, що "невдоволення війною продовжуватиме гризти російське керівництво".

Представник ЦРУ сказав, що, попри розбіжності Вашингтона з Путіним, "Сполучені Штати і російський народ не є ворогами", додавши: "Ми захоплюємося мужністю і стійкістю багатьох росіян, рішуче налаштованих на збереження цінностей та ідеалів Росії".

За словами чиновника, агентство зацікавлене в різноманітній інформації з Росії, а не тільки у вузькоспеціальних розвідувальних або контррозвідувальних матеріалах. "Нас цікавить передова наука, військові та кібертехнології, фінансова інформація, джерела цінних даних і секрети зовнішньої політики", — сказав чиновник.