ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аналітики пророкують перемогу Ердогану (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Burak Kara/Getty Images)

Після запеклого першого туру виборів у неділю Туреччина проведе другий тур голосування 28 травня.

Чого можна очікувати від другого туру?

Аналітики прогнозують, що чинний кандидат Реджеп Таїп Ердоган має більше шансів на перемогу в другому турі, оскільки за підсумками недільного голосування він отримав п'ятивідсоткову перевагу над своїм головним суперником Кемалем Киличдароглу.

Після підрахунку понад 99 відсотків голосів Ердоган здобув 49,51 відсотка підтримки, повідомив голова виборчої комісії Ахмет Йенер. Киличдароглу набрав 44,89 відсотка.

Загалом Ердоган виступив краще, ніж очікувалося, а його альянсу вдалося отримати більшість у 600-місцевому парламенті.

Тим часом деякі представники опозиції розчаровані Киличдароглу і вважають його слабким кандидатом, оскільки він не зміг залучити голоси консерваторів, сказала Зейна Ходр з Al Jazeera.

Що стосується кандидата, який посів третє місце, Сінана Огана, то він виступив краще, ніж очікувалося, ставши потенційним "кінгмейкером", який може зіграти вирішальну роль у результаті другого туру, якщо підтримає одного з двох кандидатів.

Опозиційному альянсу доведеться потрудитися, щоб переконати своїх прихильників у тому, що саме альянс може змістити Ердогана, враховуючи, наскільки вони розчаровані результатами першого туру.

Десятки представників опозиції були шоковані поганим результатом і зараз намагаються переглянути стратегію, повідомили вони інформаційному агентству Reuters.

Що означатиме перемога Ердогана?

Перемога Ердогана забезпечить йому третій термін, продовживши його двадцятирічне правління.

За його правління в Туреччині збережеться президентська система, яку було ухвалено 2018 року.

Щоб знизити витрати на життя, він пообіцяв запровадити субсидування рахунків за електроенергію і підвищити пенсії, зарплати бюджетників і мінімальну заробітну плату. Крім того, він знизить процентні ставки для подолання економічної кризи в країні.

Ердоган також заявив, що проводитиме незалежну зовнішню політику і продовжить впливати на регіон і країни Африки та Центральної Азії.

Проте його критики кажуть, що в останнє десятиліття свого правління він придушував інакомислення, особливо шляхом репресій проти опозиційних груп.

Що означатиме перемога Киличдароглу?

Перемога Киличдароглу символізуватиме прагнення значної частини електорату до змін і змінить репутацію Ердогана як найуспішнішого в електоральному плані політика країни.

Лідер центристів обіцяє повернення до "сильної парламентської системи", розв'язання "курдського питання", повернення сирійських біженців на батьківщину і тісніші стосунки з Європейським Союзом і США за більш приглушеної зовнішньої політики.

Обіцяючи подальшу демократизацію, опозиція також заявила, що повернеться до більш традиційної економічної політики.

Проте парламентська більшість Ердогана означатиме, що опозиції буде важко провести закони у Великих національних зборах.