ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Макрон заявив, що Росія стає васалом Китаю на тлі війни в Україні

Велика Епоха
(LUDOVIC MARIN/AFP via Getty Images)

Росія "вже геополітично програла" свою війну в Україні і фактично стає васальною державою Китаю, заявив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю, опублікованому в неділю, пише Barrons.

"Де-факто, вона увійшла в підлегле становище щодо Китаю і втратила доступ до Балтики, що було вкрай важливо, тому що це послужило причиною рішення Швеції та Фінляндії вступити в НАТО", — сказав Макрон в інтерв'ю газеті Opinion.

"Це було немислимо всього два роки тому. Тож це вже геополітична поразка", — сказав Макрон напередодні візиту в Париж президента України Володимира Зеленського в неділю.

"Прояснімо, Росія не повинна виграти цю війну військовим шляхом. Тому ми повинні зрозуміти, як допомогти українцям у їхньому контрнаступі і як підготувати питання про гарантії безпеки на переговорах, які неминуче відбудуться", — сказав він.

"Я завжди говорив, що в кінцевому підсумку архітектура безпеки Європи повинна буде повністю захищати Україну. Але вона також повинна передбачати не конфронтацію з Росією і відновлення стійкого балансу сил", — продовжив він.

"Але до цього нам належить зробити ще багато кроків", — сказав він.