ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США можуть не знайти єдності в Європі в разі введення санкцій проти Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пішохід проходить повз будівлю Народного банку Китаю, також відомого як Центральний банк Китаю, у центрі Пекіна. (Teh Eng Koon/AFP via Getty Images)

Президент Росії Володимир Путін витратив майже десятиліття на розробку стратегії "Фортеця Росія", щоб пом'якшити вплив західних санкцій на свою країну та її фінансові інститути, перш ніж почати вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Ця стратегія, що включала прискорену "дедоларизацію" з 2014 року, зазнала невдачі перед обличчям жорстких санкцій, введених США та їхніми союзниками й партнерами, які були не тільки безпрецедентними за масштабом і розмахом, а й безпрецедентними за єдністю їхнього застосування: після вторгнення було заморожено понад 300 мільярдів доларів російських активів у банках.

Однак це навряд чи станеться, якщо Сполучені Штати спробують згуртувати міжнародну спільноту для запровадження тотальних санкцій проти фінансових установ, банків і корпорацій Китаю, погодилися учасники форуму Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), що відбувся 16 травня.

"Є велика різниця. Китай упевнений, що він занадто великий для санкцій, і робить ставку на це", — сказала Марія Шагіна, старший науковий співробітник відділу економічних санкцій, стандартів і стратегії Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), розташованого в Лондоні.

"Вони абсолютно точно розглядають свою глобальну торгівлю і домінування у важливих ланцюжках постачань як фундаментальну допомогу в протидії санкціям, якщо їх введуть США", — сказав Баррі Нотон, завідувач кафедри міжнародних відносин у Школі глобальної політики і стратегії Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

"Є дуже багато галузей торгівлі, в яких США та інші західні країни дуже, дуже залежать від Китаю", — додає Нотон.

Якщо комуністичний режим Китаю, наприклад, дослухається до своїх погроз вторгнутися на Тайвань, можливо, не буде такої єдиної реакції, як у випадку з санкціями проти Росії після її вторгнення в Україну, сказав Мартін Чорземпа, старший науковий співробітник вашингтонського Інституту міжнародної економіки Петерсона (PIIE).

"Якщо китайські банки справді опиняться в списку санкцій унаслідок, скажімо, вторгнення материка на Тайвань, це буде катастрофою для багатьох із них", — сказав він.

З іншого боку, міркує Чорземпа, "через ... глобальні побічні ефекти, які матимуть місце, витрати [на санкції] будуть величезними для Сполучених Штатів, якщо вони включатимуть великі китайські банки... такі як Банк Китаю та ICBC [Промисловий і комерційний банк Китаю]. Ви отримаєте величезний хвильовий ефект по всьому світу".

"Це не означає, що цього не станеться", — продовжив він. "Це не означає, що Конгрес не ухвалить закон, який вимагатиме [санкцій], навіть якщо люди в Міністерстві фінансів знають, наскільки дорого це коштуватиме".

За словами Нотона, Сполучені Штати, безумовно, не доб'ються такої самої єдності з боку європейських країн при введенні санкцій проти Китаю, як це було щодо Росії.

"Загальне відчуття загрози, яке існувало у випадку Росії, безумовно, не існує у випадку Китаю, тому, якби я думав із погляду китайського чиновника, я був би набагато більше стурбований односторонніми санкціями США", ніж з боку європейців і навіть деяких країн західної частини Тихого океану, таких як Сінгапур, сказав він.

Однак у Китаю є вразливі місця, зазначив ведучий дискусії старший науковий співробітник економічної програми CSIS Джерард Ді Піппо. Хоча Китай може мати виробниче й торговельне домінування, Сполучені Штати все ще зберігають своє домінування в "глобальній фінансовій інфраструктурі" після Другої світової війни.

За матеріалами The Epoch Times USA