ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Помилка Пентагону: США переоцінили військову допомогу Україні на $3 млрд (ВІДЕО)

Велика Епоха
Бахмут (The Canadian Press/AP-Libkos)

Міністерство оборони США завищило вартість зброї та іншого військового обладнання, наданого Україні, приблизно на $3 млрд, повідомили офіційні особи, що є помилкою в обліку, яка може призвести до того, що Києву буде відправлено більше зброї.

У багатьох пакетах військової допомоги, відправлених в Україну, міністерство оборони віддало перевагу використанню наявних у США запасів старіших, уже наявних предметів, оскільки це дало б змогу швидше їх доставити, сказали чиновники.

Бухгалтерської помилки припустилися внаслідок присвоєння вищої, ніж виправдано, вартості старим зразкам озброєнь, які були взяті з наявних запасів.

"Під час нашого регулярного процесу нагляду за президентськими пакетами заходів зі скорочення озброєнь, Департамент виявив невідповідності в оцінці вартості обладнання для України. У деяких випадках використовувалася "відновлювальна вартість", а не "балансова вартість", що призвело до завищення вартості обладнання, вилученого із запасів США", - заявила в четвер прессекретар Пентагону Сабріна Сінгх.

Співробітник оборонного відомства повідомив агентству Ассошіейтед Прес, що Пентагон все ще намагається точно визначити, якою буде загальна вартість надлишків. Інформаційне агентство Reuters із посиланням на представника оборонного відомства США повідомило, що сума переоціненої зброї може перевищити $3 млрд у міру того, як Пентагон ретельніше вивчатиме ситуацію.

Результат може означати, що у міністерства оборони буде більше вільних коштів для відправки в Україну у зв'язку з наближенням довгоочікуваного наступу на російські війська.

Звертаючись до аномалій у вартості, високопоставлений представник оборонного відомства пояснив Reuters, що у випадку 155-міліметрових боєприпасів для гаубичної артилерії, яких до України було відправлено понад 1,5 мільйона, кожен снаряд коштує близько 800 доларів за поточними цінами. Однак фактична вартість кожного снаряда, які щорічно надходили у військові запаси США впродовж кількох десятиліть, має бути усереднена для отримання набагато нижчої ціни, сказав чиновник.

На сьогодні США надали Україні майже $37 млрд військової допомоги з моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року. Основну частину цієї допомоги склали системи озброєнь, мільйони боєприпасів і набоїв, а також безліч вантажівок, датчиків, радарів та іншого обладнання, узятого із запасів Пентагону і швидко відправленого в Україну.

Сінгх, прессекретар Пентагону, сказала, що помилка в розрахунках не обмежила підтримку США Україні та не завадила відправленню допомоги на поле бою.