ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Криму зійшов з рейок вантажний потяг із зерном (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид на вагон, що зійшов з рейок після аварії вантажного поїзда з зерном у Сімферопольському районі, Крим, 18 травня 2023 року. (REUTERS)

Вантажний потяг, що перевозив зерно в Криму, зійшов з рейок у четвер, повідомив призначений Росією глава регіону, анексованого Росією в 2014 році.

Сергій Аксьонов повідомив у Telegram, що в результаті інциденту ніхто не постраждав, а рух електропоїздів на залізничній лінії Сімферополь-Севастополь призупинено.

Підконтрольна Росії залізнична компанія в регіоні в окремій заяві в Telegram стверджує, що вантажний потяг зійшов з рейок через "втручання сторонніх осіб".

Тим часом Андрій Юсов, речник Головного управління розвідки Міноборони України, заявив, що потяг міг перевозити важке озброєння та військову техніку, через що і стався злам рейок.

У середу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив, що чорноморська зернова угода, також відома як "Чорноморська зернова ініціатива", термін дії якої закінчувався 18 травня, була продовжена на два місяці.

Туреччина, ООН, Росія та Україна спочатку підписали угоду в Стамбулі в липні минулого року, щоб відновити експорт зерна з трьох українських чорноморських портів, який був зупинений після початку російсько-української війни в лютому 2022 року.

З моменту першого підписання угоду тричі продовжували на 120 днів. Вперше вона була продовжена в листопаді 2022 року, а потім у березні.