ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Руйнівні повені в Італії забрали життя щонайменше 13 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Dan Peled/Getty Images)

Люди похилого віку та інваліди опинилися замкненими у своїх будинках, рятувальники працювали під проливним дощем усю ніч, щоб врятувати людей унаслідок найкатастрофічнішої повені в Італії за останні 100 років.

Станом на вечір четверга повінь у північному регіоні Емілія-Романья забрала життя 13 осіб. За оцінками, 20 000 людей залишилися без даху над головою внаслідок стихійного лиха, яке призвело до виходу з берегів 23 річок і 280 зсувів ґрунту, що охопили 41 місто і селище.

Після сходження зсуву ґрунту в Сассо Марконі в четвер удень дороги залишалися перекритими, включно з трасою A1. Рух поїздів скасовано або порушено.

Серед загиблих була літня пара, яка застрягла у своєму будинку в Каве, селі в провінції Форлі-Чезена. "Ми чули їхні крики про допомогу", — сказав сусід газеті Il Messaggero. "Ми намагалися витягнути їх, але це було марно".

80-річний чоловік потонув у своєму підвалі, пішовши за речами. А сімейна пара, Сауро Мануцці та Марінелла Маральді, яка володіла компанією з виробництва трав'яних сумішей, постраждала від повені в полі навпроти свого будинку. Тіло 70-річного Маральді було пронесено річкою 12 миль, після чого його знайшли на пляжі на узбережжі Адріатичного моря. 76-річний чоловік загинув, потрапивши під зсув ґрунту у своєму саду, а інший чоловік, 43 років, загинув, впавши в колодязь, коли намагався відкачати воду зі своєї ділянки.

Пожежники провели 2000 рятувальних операцій по всьому регіону і в центральних районах, які також постраждали від повеней.

Сорок літніх людей було врятовано з будинку для людей похилого віку за одну ніч. Поліція завалена дзвінками з проханнями про допомогу. Той, хто телефонував із Фаенци, одного з найбільш постраждалих міст, повідомив поліції: "Мої сусіди — літні люди. В одного з них хвороба Альцгеймера. Вони не можуть самі вийти. Хтось має приїхати. Занадто багато бруду".

Літніх людей, як і цілі сім'ї, які намагалися сховатися на дахах будинків, рятували гелікоптерами. Волонтери розповідали, як виносили людей з їхніх будинків. Паоло Меоні, волонтер, який працює в Чезені, розповів газеті La Nazione: "Ми працювали всю ніч під проливним дощем. У деяких випадках ми несли літніх людей та інвалідів на руках і доправляли їх на шлюпці до рятувальників, які, зі свого боку, доправляли їх у сховища".

Стефано Боначчіні, президент Емілії-Романьї, порівняв руйнування із землетрусом, що стався в регіоні 2012 року, унаслідок якого загинуло 28 осіб. "Кількісно збиток буде меншим, але він становитиме кілька мільярдів євро", — сказав він в інтерв'ю телеканалу Rai 3. "Ми все відновимо, як і після землетрусу".

Повінь зруйнувала будинки й магазини та залишила під водою понад 5000 ферм, за даними Coldiretti, найбільшої сільськогосподарської асоціації Італії.

Власник магазину у Фаенці, який продає кухонне обладнання з 1950 року, розповів агентству Ansa: "Ми прибираємо з 6-ї ранку, не знаю, о котрій годині закінчимо. Я живу за межами Фаенци, і 2014 року тут була повінь, але нічого подібного — я ніколи не бачив нічого подібного, і ніхто тут не бачив".