ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден не буде просити вибачення за застосування США атомної бомби в Хіросимі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Джо Байден і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда тиснуть руки перед двосторонньою зустріччю напередодні саміту лідерів Великої сімки (G7), Хіросима, Японія, 18 травня 2023 року. (Kiyoshi Ota/Pool/Getty Images)

Президент Джо Байден не планує перепрошувати від імені Сполучених Штатів за використання атомної бомби в Хіросимі під час Другої світової війни, повідомляє Білий дім.

Байден прибув до Хіросими 18 травня на саміт Великої сімки (G-7), ставши другим чинним президентом США після Барака Обами, який відвідав це місто на заході Японії.

Останніми тижнями журналісти кілька разів запитували Білий дім, чи виступить президент із заявою про вибачення.

На запитання про вибачення радник із національної безпеки Джейк Салліван відповів: "Ні".

Будівля, вціліла після вибуху атомної бомби, Хіросима, Японія, 5 серпня 2022 року. (Юїчі Ямадзакі/Getty Images)

"Президент не робитиме заяви в Меморіальному парку миру. Разом з іншими лідерами G7 він братиме участь у покладанні вінків і в кількох інших заходах", — сказав Салліван журналістам 17 травня на борту Air Force One дорогою до Японії.

"Він, як один із лідерів G7, приїхав віддати данину поваги як історії, так і прем'єр-міністру [Фуміо] Кісіді, який родом із Хіросими".

Під час Другої світової війни американський бомбардувальник B-29 скинув першу у світі атомну бомбу на Хіросиму 6 серпня 1945 року.

Вважається, що безпосередньо внаслідок вибуху загинуло 80 000 осіб, а радіоактивне опромінення забрало ще десятки тисяч життів.

Через три дні другий B-29 скинув ще одну атомну бомбу на місто Нагасакі, внаслідок чого загинуло близько 40 000 людей.

Незабаром після бомбардувань японський імператор Хірохіто оголосив про беззастережну капітуляцію у Другій світовій війні, заявивши в радіозверненні, що "супротивник почав застосовувати нову й найжорстокішу бомбу, руйнівна сила якої воістину колосальна".

За матеріалами The Epoch Times USA