ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Continental продає свій шинний завод в Росії місцевій компанії (ВІДЕО)

Велика Епоха
"Працівники та менеджери нашої російської дочірньої компанії ризикували отримати суворе кримінальне покарання, якщо б не змогли задовольнити місцевий попит". (Stuart Franklin/Getty Images)

Німецький автовиробник Continental заявив у понеділок, що продав свій завод з виробництва шин в Росії місцевій компанії, більш ніж через рік після того, як початок війни в Україні змусив більшість європейських компаній призупинити виробництво в країні.

"Цим кроком компанія продає більшу частину своєї діяльності в Росії в рамках оголошеного контрольованого виходу з російського ринку", — йдеться в заяві компанії, не уточнюючи суму угоди.

Уникнення судових позовів

Група призупинила виробництво легкових шин на заводі в Калузі, приблизно за 170 км від Москви, на початку березня 2022 року через вторгнення в Україну. Через місяць виробник шин заявив, що відновлює виробництво "тимчасово", щоб уникнути судових позовів, якими Москва погрожувала місцевим працівникам німецького концерну.

"Співробітники та менеджери нашої дочірньої компанії в Росії ризикували потрапити під суворі кримінальні санкції, якби не відреагували на місцевий попит. Саме тому, починаючи з квітня 2022 року, дочірня компанія в Росії взяла на себе виробництво автомобільних шин автономно і тимчасово, відповідно до місцевого попиту", — заявив представник компанії в понеділок в інтерв'ю AFP.

Покупець зберігає 1100 працівників

Покупцем стала російська компанія S8 Capital, яка погодилася залишити на підприємстві близько 1100 співробітників, повідомляється в прес-релізі. Крім того, процедура продажу акцій спільного підприємства Continental в Росії знаходиться на "просунутій" стадії, заявили в групі, так само як і її московських офісів, перед повним виходом.

У 2021 році частка російського бізнесу становила менше 1% від загального обороту Continental, повідомили в групі.

Ця заява з'явилася через три дні після того, як автовиробник Volkswagen оголосив про продаж усіх своїх активів у Росії, включаючи завод у Калузі, іншому місцевому інвестору.