ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Молдова: Десятки тисяч людей зібралися на проєвропейський мітинг (ВІДЕО)

Велика Епоха

Десятки тисяч молдован вийшли в неділю на мітинг у столиці Молдови Кишиневі, щоб підтримати прозахідний курс свого уряду на Європу, попри те, що, за словами офіційних осіб, Росія намагається дестабілізувати їхню країну.

Молдова сильно постраждала від вторгнення Москви в сусідню Україну, яке Кишинів неодноразово засуджував, і подала заявку на вступ до Європейського Союзу.

Президент Мая Санду звинуватила Росію в тому, що вона намагається саботувати європейську інтеграцію країни шляхом розпалювання антиурядових протестів і пропаганди. Москва заперечує втручання у справи Молдови.

"Молдова не хоче бути об'єктом шантажу з боку Кремля", заявила Санду на мітингу, який був організований її урядом і заповнив центральну площу.

Поліція повідомила, що на мітингу були присутні понад 75 000 демонстрантів.

"Ми більше не хочемо бути на околиці Європи", зазначила вона, пообіцявши, що Молдова стане членом ЄС до 2030 року.

Президент Європейського парламенту Роберта Метсола, яка перебуває з візитом у Кишиневі, також виступила на мітингу, заявивши, що Європа прийме Молдову "з розпростертими обіймами і відкритими серцями".

"Це стосується нас обох: Ви принесете частинку Молдови в Європу, і ви зробите Європу сильнішою", ─ сказала вона.

Демонстранти закликали політичних лідерів Молдови внести поправки до конституції, щоб конкретно згадати європейську орієнтацію країни.

"Я вірю в європейську Молдову і хочу для своєї країни майбутнього з випереджаючим економічним і соціально-політичним розвитком, ─ сказала 18-річна учасниця Александріна Мирон.

"Зараз ми трохи відстаємо, але поступово наздоженемо і станемо на один рівень з Європою".

Лідер проросійської опозиційної партії "Шор", бізнесмен у вигнанні Ілан Шор, звернувся до своїх прихильників на конкурентних протестах у кількох містах по відеозв'язку, заявивши, що він домагатиметься проведення референдуму щодо зовнішньої політики Молдови.

Шор, на якого США наклали санкції як на агента російського впливу в Молдові, минулого місяця був заочно засуджений до 15 років ув'язнення за його роль у крадіжці 1 мільярда доларів з молдовських банків у 2014 році.