ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Втомлені від стічних вод, британці протестують проти забруднення водними компаніями (ВІДЕО)

Велика Епоха

Тисячі британців вийшли в суботу до моря і річок, щоб вимагати припинити забруднення стічними водами водопровідними компаніями, підкресливши тему, яка, ймовірно, стане проблемою на наступних загальних виборах.

Групи кампанії Surfers Against Sewage and Ocean Activists організували загальнонаціональні "прогулянки" в 12 місцях Сполученого Королівства, включно з Брайтоном на півдні, Віндерміром в Озерному краї, Плімутом на південному заході та Единбургом у Шотландії.

Близько 200 байдарочників протестували біля узбережжя південно-англійського курорту Брайтон.

Під барабанний оркестр і розмахуючи плакатами протестувальники закликали британські водопровідні компанії зробити більше для запобігання скидання стічних вод.

Акцію протесту було проведено, коли компанії водопостачання зіткнулися з найбільшою хвилею громадської критики з приводу скидання неочищених стічних вод і низької якості річок і пляжів відтоді, як галузь приватизував тодішній консервативний уряд у 1989 році.

Суспільний гнів підігрівається виплатою дивідендів інвесторам, а також високими зарплатами і преміями керівникам водного господарства.

Скидання стічних вод у водні шляхи має відбуватися тільки під час виняткових дощів, щоб вони не потрапляли в будинки.

Однак, згідно з даними Агентства з охорони довкілля, 2022 року тільки в Англії компанії водопостачання скидали неочищені стічні води в річки та море 301 091 раз, у середньому 825 разів на день.

Активісти кажуть, що водопостачальні компанії скидають воду набагато частіше, ніж слід було б, зокрема, коли не було дощу.

Провину за цю ситуацію покладають на десятиліття недостатнього інвестування в інфраструктуру.