ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія має намір атакувати підводну інфраструктуру, попередив міноборони Британії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес під час пресконференції з міністром оборони Норвегії Бьорном Арілдом Грамом у постійному об'єднаному штабі в Нортвуді, 18 травня 2023 року. (Джеймс Меннінг/ПА Медіа)

Немає сумнівів у тому, що у Росії є "намір і можливість" атакувати підводні енергетичні та комунікаційні лінії, заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

Він зробив ці коментарі після того, як Велика Британія домовилася з Норвегією про розширення співпраці, включно з протидією загрозам підводній інфраструктурі.

Під час пресконференції з міністром оборони Норвегії Бьорном Арілдом Грамом на військовій базі Нортвуд у четвер, Воллес сказав, що Москва має "конкретну військово-морську програму, спрямовану на вивчення й потенційний саботаж або атаку критично важливої національної інфраструктури, яка належить її супротивникам".

Міністр оборони Бен Воллес (праворуч) під час пресконференції з міністром оборони Норвегії Бьорном Арілдом Грамом у Нортвуді, 18 травня 2023 року. (James Manning/PA Media)

У Росії "є низка підводних човнів та інших одиниць обладнання, а також кораблі-шпигуни і все інше, спеціально призначене для цих цілей", — сказав він журналістам.

"Тому, чи говоримо ми про "Північний потік", чи говоримо про нашу власну інфраструктуру, це сфера, яка є вразливою і потребує захисту".

Він додав: "Що ми можемо сказати без сумніву, так це те, що у Росії є намір і можливість націлитися на критичну національну інфраструктуру Заходу. Ми повинні мати намір і можливості для її захисту".

У вересні 2022 року кілька незрозумілих підводних вибухів розірвали трубопроводи "Північний потік 1" і нещодавно побудований "Північний потік 2", які з'єднують Росію і Німеччину через Балтійське море.

Вибухи сталися в економічних зонах Швеції та Данії, і обидві країни стверджують, що вибухи були навмисними, але поки не визначили, хто несе за них відповідальність. Обидві країни та Німеччина проводять розслідування інциденту.

Москва звинуватила у вибухах Захід. Але і США, і Україна заперечують свою причетність.

На пресконференції в четвер ні Воллес, ні його норвезький колега не стали коментувати питання про те, чи має Росія стосунок до вибухів на газопроводі "Північний потік".

За матеріалами The Epoch Times USA