ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австралійська поліція застосувала електрошокер до 95-річної жінки з деменцією (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Літня австралійська жінка з деменцією перебуває в лікарні з небезпечними для життя травмами після того, як поліція вдарила її електрошокером у будинку для літніх людей.

Поліцейських викликали в Yallambee Lodge у Кумі, Новий Південний Уельс (НПУ), після повідомлення про те, що 95-річна Клер Науланд носить ніж.

Інцидент, що стався рано вранці, викликав обурення, оскільки, на думку захисників, реакція була непропорційною.

Начальник поліції Нового Південного Уельсу заявив, що триває розслідування.

Пані Науланд була виявлена "озброєною" ножем для стейка в будинку для літніх людей, що розташований у місті Кума, приблизно за 114 км на південь від Канберри, рано вранці в середу, повідомив журналістам у п'ятницю помічник комісара поліції Пітер Коттер.

Двоє поліцейських і персонал будинку для літніх людей спробували розрядити обстановку, після чого жінка почала наближатися до поліцейських — "справедливо сказати, в повільному темпі" — і отримала удар електрошокером.

"У неї була рама для ходьби. Але в неї був ніж", — сказав він.

Друг сім'ї Ендрю Талер стверджує, що пані Науленд вдарили двічі - в груди і в спину - перш ніж вона впала, отримавши перелом черепа і серйозний крововилив у мозок.

Її сім'я вже вбита горем, оскільки вони не очікують, що вона виживе.

"Сім'я шокована, вони в замішанні... і суспільство обурене".

"Як таке могло статися? Як ви можете пояснити такий рівень сили? Це абсурд".

Пан Талер охарактеризував пані Ноуленд як людину, яка "зробила велику послугу громаді та своїй церкві, дуже шановану багатьма людьми".

У 2008 році вона з'явилася на телебаченні, щоб відзначити своє 80-річчя стрибком з парашутом над Канберрою.

Громадські групи, включно з Радою з громадянських свобод НПУ та Австралійською організацією інвалідів (PwD), розкритикували реакцію поліції.

"Або вона до біса спритна, підтягнута, швидка і страхітлива 95-річна жінка, або у цих поліцейських дуже погане судження", — сказала президентка PwD Ніколь Лі в інтерв'ю Австралійській мовній корпорації.

"Їй потрібно було, щоб хтось... поставився до неї зі співчуттям і приділив їй час, а не застосовував електрошокери".

Поліція НЮУ почала розслідування критичного інциденту, яке, за словами комісара Карен Вебб, розглядається "з усією серйозністю".

Офіцера, який має 12-річний досвід роботи, не відсторонили від служби, але відсторонили від виконання службових обов'язків.

Його допитають у межах розслідування, у якому візьме участь відділ із розслідування вбивств.