ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На саміті G7 вирішили провести "декитаїзацію" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент США Джо Байден, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської ради Шарль Мішель, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні та прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо беруть участь у робочому обіді в рамках саміту лідерів "Великої сімки", Хіросіма, Японія, 19 травня 2023 року. (Ludovic Marin/AFP via Getty Images)

Фінансові лідери "Великої сімки" (G7) нещодавно зобов'язалися підвищити диверсифікацію глобальних ланцюжків постачання. Один з експертів назвав цей крок "декитаїзацією".

Зустріч міністрів фінансів G7 у Ніїгаті, Японія, завершилася 13 травня, заклавши основу для проведення саміту лідерів "Великої сімки" в Хіросімі з 19 по 21 травня.

Згідно з повідомленням агентства Reuters, лідери G7 мають намір обговорити стурбованість з приводу використання Китаєм "економічного примусу" у своїх угодах за кордоном.

Очікується, що спільна заява, як центральний компонент спільного комюніке саміту, буде супроводжуватися ширшою письмовою пропозицією про те, як сім країн із розвиненою економікою працюватимуть разом, щоб протистояти "економічному примусу" з боку будь-якої країни, йдеться в доповіді.

До G7 входять Сполучені Штати, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія та Канада. Крім того, Європейський Союз є членом, не включеним до списку.

Країни G7, на частку яких припадає одна третина світової економіки й одна третина світової економічної активності, мають тісні економічні та торговельні зв'язки з Китаєм.

Китай є найбільшим у світі експортером і ключовим ринком для багатьох компаній з країн "Великої сімки".

На зустрічі міністрів фінансів G7 країни домовилися запустити нову схему диверсифікації глобальних ланцюжків постачання "не пізніше" кінця 2023 року.

Ця схема, що отримала назву RISE (Resilient and Inclusive Supply-chain Enhancement), передбачає надання допомоги країнам із низьким і середнім рівнем доходу, що дасть їм змогу відігравати значнішу роль у ланцюжку постачання продукції, пов'язаної з енергетикою.

"Диверсифікація ланцюжків постачання може сприяти забезпеченню енергетичної безпеки й допоможе нам зберегти макроекономічну стабільність", — йдеться в остаточному варіанті комюніке, що потрапило в розпорядження агентства Reuters.

У ньому підкреслюється, що G7 працюватиме над тим, щоб іноземні інвестиції в критично важливу інфраструктуру не підривали економічний суверенітет країн, які їх приймають, ідеться в повідомленні.

Як ротаційна голова G7 цього року Японія також запросила країни, що не входять до G7, включно з Південною Кореєю, Індією та Бразилією, узяти участь у розширеній нараді щодо ланцюжків постачання.

За матеріалами The Epoch Times USA