ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британія інвестує 1 млрд фунтів стерлінгів у напівпровідниковий сектор (ВІДЕО)

Велика Епоха
Великий план кремнієвої пластини, виставленої в Тайванському науково-дослідному інституті напівпровідників у Сіньчжу, Тайвань, 16 вересня 2022 року. (Annabelle Chih/Getty Images)

Уряд Великої Британії представив стратегію розвитку напівпровідникової промисловості, яка забезпечить країні становище "світової науково-технічної наддержави".

Однак довгоочікуваний програмний документ викликав неоднозначну реакцію, деякі компанії назвали його "млявим" і позбавленим амбіцій.

Згідно з 20-річним планом, уряд зобов'язався виділити на програму близько 200 мільйонів фунтів стерлінгів (248 мільйонів доларів) до 2025 року і до 1 мільярда фунтів стерлінгів (1,2 мільярда доларів) протягом наступного десятиліття.

Стратегія також охоплює плани із залучення та виховання талантів, зміцнення зв'язків з основними країнами-виробниками мікросхем і надання допомоги підприємствам в управлінні ризиками ланцюжків постачання і законами про національну безпеку.

Більшу частину з 1 мільярда фунтів стерлінгів буде витрачено на стимулювання досліджень та інновацій. Частину грошей буде використано для розвитку відповідних предметів у школах і проєктів міжнародного співробітництва.

Уряд Великої Британії заявив, що до осені оголосить про плани з підтримки "конкурентоспроможності" вітчизняного виробничого сектору й продовжить оцінку майбутніх потреб вітчизняного виробництва, але стратегія в основному зосереджена на більш просунутих складових напівпровідниках, дослідженнях і розробках, а також дизайні чипів.

Прем'єр-міністр Ріші Сунак у своїй заяві сказав: "Нова стратегія спрямована на те, в чому у нас є сильні сторони — дослідження і дизайн — щоб ми могли нарощувати наші конкурентні переваги на світовій арені".

Напівпровідники, широко відомі як мікрочипи, є найважливішими компонентами всіх сучасних речей — від бирок для худоби, смартфонів і автомобілів до медичного обладнання, електростанцій і систем озброєння.

Зважаючи на складність виробництва напівпровідників, вартість виготовлення чипів може досягати 10 мільярдів фунтів стерлінгів. Весь процес їхнього виробництва — від видобутку корисних копалин і проєктування до виготовлення та пакування — розкиданий по всьому світу.

Найсучасніші напівпровідники виробляються в Азії, де лідирують Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) і південнокорейська компанія Samsung.

Заклопотаність з приводу безпеки ланцюжків постачання напівпровідників вийшла на перший план після того, як глобальний дефіцит під час пандемії COVID-19 зачепив багато галузей промисловості, включно з автомобільним сектором. Геополітична напруженість, зокрема, занепокоєння з приводу можливого вторгнення Китаю на Тайвань і прагнення Пекіна до технологічного домінування, також спонукає країни знижувати ризики для ланцюжків постачання й національної безпеки.