ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кількість загиблих внаслідок останніх міжобщинних сутичок у Нігерії перевищила 100 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Pixabay)

Кількість загиблих унаслідок зіткнень між фермерами та пастухами в центральному штаті Нігерії Плато перевищила 100 осіб. Місцеві жителі продовжують знаходити нові тіла, каже місцева влада, пише Reuters.

У вівторок бойовики увірвалися в села й спалили кілька будинків у районі Мангу. За первинними оцінками, загинуло щонайменше 20 осіб, переважно жінки й діти.

За словами місцевого пастуха Белло Ягайя, насильство було скоєно в помсту за те, що минулого місяця фермери вбили пастуха та його худобу, які зазіхнули на їхню землю.

Голова місцевого уряду Мангу Мініста Даніель Дапут повідомив, що було проведено масове поховання близько 50 осіб. Жителі сказали, що ще 50 осіб мали бути поховані в п'ятницю.

Плато — один із кількох етнічно та релігійно різноманітних внутрішніх штатів, відомих як "Середній пояс" Нігерії, де внаслідок міжгромадних конфліктів останніми роками загинули сотні людей.

Насильство часто змальовують як етнорелігійний конфлікт між кочовими мусульманами-скотарями — переважно етнічними фулані — й корінними фермерами-християнами. Однак експерти кажуть, що зміна клімату та розширення сільського господарства також посилили конфлікт.

Макут Саймон Мачам, представник губернатора Плато, сказав, що влада оцінює ситуацію й буде переслідувати підозрюваних, але не зміг назвати кількість жертв.