ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Південна Корея створює кораблі-арсенали, щоб стримувати Північну Корею і Китай (ВІДЕО)

Велика Епоха
Есмінець "Атаго" морських сил самооборони Японії (ліворуч), есмінець із керованими ракетами класу "Арлі Берк" ВМС США "Баррі" (у центрі) та есмінець "Іджіс" ВМС Південної Кореї "Король Седжон Великий" (праворуч) пливуть під час спільних навчань із протиракетної оборони в міжнародних водах східного узбережжя Корейського півострова, 22 лютого 2023 року. (South Korea Defense Ministry via AP)

Перебуваючи під ядерною загрозою з боку Північної Кореї і загрозою ракетних обстрілів комуністичного Китаю, Південна Корея вирішила витратити пристойну суму на стару військову концепцію, яку часто відкидають: корабель-арсенал.

Концепція проста. Візьміть дуже велике, але порівняно недороге цивільне комерційне судно. Нафтові супертанкери й величезні контейнеровози ідеально підходять під цей профіль — вони недорогі порівняно з кораблями ВМС.

Тепер оснастіть корабель вертикальними пусковими установками й кількома сотнями ракет великої та середньої дальності, здатних знищувати ворожі берегові цілі й, можливо, надводні кораблі. Додайте зброю протиповітряної та протиракетної оборони ближнього радіуса дії, і ось вам величезна морська мобільна вогнева міць.

Концепція корабля-арсеналу породила концепцію повітряного арсеналу: літаки 747 і військово-транспортні літаки (наприклад, C-5 ВПС США) запускають ракети за тисячу миль від цілі, а потім відлітають. У певному сенсі, В-52 ВПС США 21-го століття — це літаки-арсенали. Російські ракетні удари з повітря по українських містах демонструють, що атаки дальнього радіуса дії можуть бути смертельно небезпечними.

Інтерес Південної Кореї до кораблів-арсеналів не новий. У середині квітня Сеул вибрав проєктну групу й повідомив, що купить три "кораблі спільної вогневої потужності", що на військовому жаргоні означає кораблі-арсенали. Замість комерційного судна Південна Корея може розглянути варіант із модифікованим корпусом есмінця. Однак у квітні в бюлетені Naval Market Forecast було зазначено, що навіть якщо буде використано корпус есмінця, кораблі нестимуть крилаті та балістичні ракети для наземних атак, а не протичовнове озброєння.

Коли вони будуть побудовані, кораблі Південної Кореї скажуть Північній Кореї та Китаю, що раптовий напад не знищить її здатність завдати удару у відповідь.

Ще одне послання: якщо Південна Корея відчує загрозу неминучої атаки, кораблі стануть наступальними платформами, здатними завдати точного удару. Точність означає влучання в межах кількох метрів від центру цілі.

Цього місяця сайт InterestingEngineering.com писав, що південнокорейські кораблі спільної вогневої потужності "схожі" на концепцію кораблів-арсеналів, від якої США відмовилися в 1990-х роках.

Це зауваження цілком справедливе. Я вперше зіткнувся з концепцією кораблів-арсеналів 1992 року, коли прочитав несекретний документ аналітичного центру. Я працював консультантом зі стратегічного варгеймінгу в Управлінні мережевого оцінювання. 1992 рік був часом після "Бурі в пустелі". Радянському Союзу нещодавно прийшов кінець. Багато хто з нас був вражений тим, що холодна війна закінчилася й погані хлопці програли.

2023 рік у Тихому океані: ВМС США протистоять сухопутним і морським силам комуністичного Китаю, рішуче налаштованим не допустити наближення американських авіаносних бойових груп до китайського узбережжя. Я думаю, що невеликі, скритні, швидкі ударні кораблі зірвуть стратегію Китаю. А кораблі південнокорейського арсеналу викличуть у Пекіна додаткові сумніви, особливо якщо вони координуватимуть свої дії з малими ударними кораблями. І це дуже хороша ідея.

Думка, висловлена в цій статті, є думкою автора й не обов'язково відображає точку зору The Epoch Times.

Остін Бей ─ полковник (у відставці) резерву армії США, письменник, синдикований оглядач і викладач стратегії та стратегічної теорії в Техаському університеті в Остіні. Його остання книга називається "Коктейлі з пекла: п'ять воєн, що формують 21 століття".

За матеріалами The Epoch Times USA