ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай забороняє закуповувати продукцію американського виробника мікросхем Micron (ВІДЕО)

Велика Епоха
Твердотільний накопичувач Micron Technology, Сан-Франциско, 24 жовтня 2019 року. (Stephen Nellis/Reuters)

Китайська влада в неділю закликала місцевих операторів "критично важливих інформаційних структур" припинити закупівлі в американського виробника мікросхем Micron Technology Inc, посилаючись на "серйозні" ризики безпеки, не повідомивши при цьому жодних подробиць.

Адміністрація кіберпростору Китаю (CAC) заявила, що Micron провалила перевірку безпеки, яку вона почала після того, як Сполучені Штати оголосили про заборону експорту, яка вплинула на доступ Китаю до передових напівпровідників.

Минулого року Сполучені Штати запровадили масштабні обмеження на доступ до технології виробництва мікросхем, щоб завадити технологічному та військовому прогресу Китаю. Передові напівпровідникові чипи використовуються для виробництва всього — від пікапів до гіперзвукових ракет. Наразі понад 60 відсотків чипів виробляють на Тайвані, причому багато з них — за допомогою американських досліджень і розробок.

31 березня Японія ввела обмеження на експорт 23 одиниць обладнання для виробництва напівпровідників, що викликало осуд з боку Пекіна.

Японія заявила, що 42 країни, включно зі США і Тайванем, продовжать отримувати це обладнання в рамках спрощеного експортного заходу. Але Китай не увійшов до їхнього числа, до нього будуть застосовані суворіші заходи контролю.

Через кілька годин після заяви Японії, китайський орган з нагляду за кібербезпекою почав перевірку Micron, посилаючись на необхідність запобігання "ризиків мережевої безпеки, викликаних прихованими проблемами продукції" і "підтримки національної безпеки".

CAC заявила, що її перевірка виявила "відносно серйозну потенційну мережу", яка може загрожувати ланцюжку постачання та національній безпеці Китаю, хоча агентство не описало виявлених ризиків і не вказало, яких продуктів Micron торкнулися.

"Відповідно до закону про мережеву безпеку та інших законів і правил, оператори критичної інформаційної інфраструктури в Китаї мають припинити закупівлі продукції Micron", — йдеться в заяві CAC.

Орган з нагляду за кібербезпекою не зажадав, щоб наявні продукти Micron було видалено, зазначивши водночас, що всі компанії мають "дотримуватися китайських законів і правил", щоб отримати доступ на китайський ринок.

У відповідь представник Міністерства торгівлі США заявив, що Сполучені Штати рішуче виступають проти обмежень Китаю щодо Micron, які, за його словами, "не мають під собою жодних підстав".