ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина розслідує можливе отруєння двох російських критиків Кремля (ВІДЕО)

Велика Епоха
(iStock)

Поліція Берліна почала розслідування за підозрою в отруєнні двох росіянок, які приїхали в місто минулого місяця на конференцію, організовану критиком Кремля Михайлом Ходорковським.

Міське управління карного розшуку підтвердило німецьким ЗМІ, що порушило справу після того, як недільна газета Welt am Sonntag опублікувала повідомлення російської слідчої медіагрупи Agentsvo, цитує The Guardian.

За інформацією Agentsvo, дві жінки повідомили про симптоми, що вказують на можливе отруєння.

Ці жінки брали участь у заході в Берліні, на якому Ходорковський виступав із лекцією. Одна з жінок, яка повідомила про погане самопочуття перед конференцією 29–30 квітня, звернулася до лікарні Шаріте в центрі Берліна. Її ім'я не називають. Інша — Наталія Арно, голова Фонду вільної Росії, некомерційної організації з головним офісом у США.

Наталя розповіла про свій випадок публічно на сторінці у Facebook 16 травня, заявивши, що страждала від "дивних симптомів": колючих болів і оніміння, які почалися в Берліні й посилилися після того, як вона полетіла до Праги для подальших зустрічей.

Вона висловила підозру, що її могли отруїти нервово-паралітичною речовиною. У Празі, повернувшись у свій номер, вона виявила, що двері були прочинені.

Наступного дня вона вилетіла додому у Вашингтон, де їй надали медичну допомогу. Вона також згадала про розслідування ФБР у Вашингтоні, яке було розпочато після її повернення.

Останніми роками за кордоном і в Росії було скоєно кілька отруєнь противників Кремля. Москва заперечує причетність своїх спецслужб.