ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден завершив саміт G7 попередженням Китаю щодо Тайваню (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент США Джо Байден. (Kiyoshi Ota/Pool/AFP via Getty Images)

Президент США Джо Байден застеріг Китай від військових дій проти Тайваню в неділю, виступаючи перед пресою після саміту семи провідних індустріальних демократій (G7) в Хіросімі, Японія.

За його словами, не повинно бути односторонньої зміни статус-кво в Тайванській протоці.

"Серед більшості наших союзників є чітке розуміння того, що насправді, якщо Китай буде діяти в односторонньому порядку, буде відповідь", — сказав Байден.

Він запевнив, що США продовжуватимуть проводити політику "одного Китаю", визнаючи Пекін законним урядом Китаю.

Але Байден зазначив, що після цього ні Китай, ні Тайвань не зможуть діяти незалежно. "Це має бути взаємно узгоджений результат". США також не очікують, що Тайвань проголосить незалежність самостійно, сказав президент США.

Пекін вважає демократичну острівну республіку частиною Китаю, в той час, як Тайвань має незалежний уряд вже понад 70 років.

Останнім часом напруженість зросла, і Байден заявив, що США продовжуватимуть допомагати Тайваню захищати себе. Він підкреслив, що не бачить "неминучості" війни між Китаєм і США чи навіть Японією і Південною Кореєю.

Байден сказав, що у відносинах з Пекіном, які були дуже холодними, "дуже скоро" почнеться відлига, не надавши подальших подробиць.

Відносини між Вашингтоном і Пекіном охололи після того, як США збили над американською територією імовірно китайську шпигунську повітряну кулю, а потім скасували візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю.

Зараз Блінкен намагається перенести візит, але Пекін, за повідомленнями, не йде на контакт.

Ще одним питанням на саміті G7 були економічні відносини з Китаєм, хоча Байден та інші лідери підкреслили, що це не означає розриву з Пекіном.

"Ми не збираємося відокремлюватися від Китаю, ми прагнемо диверсифікувати відносини з Китаєм", — сказав Байден у неділю. Він додав, що ланцюги поставок повинні бути диверсифіковані, щоб уникнути залежності від будь-якої однієї країни.

США також хочуть захистити технології, які є важливими для їхньої безпеки. Байден повідомив, що сказав лідеру КНР Сі Цзіньпіну, що він не бажає торгувати певними товарами, оскільки той використовує їх для створення ядерної зброї та інших видів зброї масового знищення.

Коментарі президента США з'явилися після того, як Пекін незвично різко відреагував на переговори G7, звинувативши країни, що зібралися в Японії, в "очорненні Китаю" і спробі "(втручання) у внутрішні справи інших країн"

Японія наразі головує в G7, до якої також входять США, Німеччина, Франція, Італія, Великобританія і Канада.

Речник Міністерства закордонних справ Китаю відреагував на більш жорстку позицію, яку країни G7 зайняли стосовно Китаю, коли лідери обговорювали зменшення економічної залежності від великої держави та обмеження ризиків у ланцюжку поставок.

У своїй заяві G7 також відкинула територіальні претензії Китаю у Східнокитайському та Південнокитайському морях і застерегла від військових дій проти демократичного Тайваню.

Речник Пекіна звинуватив країни G7 в тому, що вони "ігнорують серйозні занепокоєння Китаю" і проводять політику, яка "перешкоджатиме міжнародному миру, завдасть шкоди регіональній стабільності і пригнічуватиме розвиток інших країн".