ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Екс-головреда NEXTA Романа Протасевича помилували в Білорусі (ВІДЕО)

Велика Епоха

Колишній головний редактор Nexta Роман Протасевич повідомив, що його помилували.

"Буквально щойно я підписав усі відповідні документи про те, що мене помилували. Це, звичайно, просто прекрасна новина", — заявив Протасевич журналістам у Мінську.

3 травня Мінський обласний суд засудив Протасевича до восьми років позбавлення волі. Його визнали винним у публічних закликах до захоплення державної влади, актів тероризму, образі президента, поширенні завідомо неправдивих відомостей про Білорусь та інших злочинах. Загалом Протасевича обвинувачували за 11 статтями КК Білорусі.

Романа Протасевича затримали в травні 2021 року після примусового приземлення рейсу Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса. Незабаром після затримання Протасевич заявив, що співпрацює зі слідством, "щоб спокутувати ту шкоду", яку "завдав країні". Батьки Протасевича закликали тоді ставитися до його "зізнань" критично і говорили, що вони отримані під "фізичним впливом".

Разом із Протасевичем було затримано його подругу — росіянку Софію Сапегу. У травні 2022 року її засудили до шести років колонії за статтями про розпалювання соціальної ворожнечі та незаконне збирання персональних даних — через те, що вона адмініструвала опозиційний телеграм-канал, де, зокрема, публікували дані білоруських силовиків. Сапега просила владу Білорусі про помилування, але отримала відмову. У середині квітня 2023 року було оголошено, що Сапегу дозволили екстрадувати в Росію для відбуття покарання.