ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Reuters: США звинуватили двох осіб у підкупі податкової у змові проти Фалуньгун (ВІДЕО)

Велика Епоха

Двоє жителів Лос-Анджелеса були заарештовані за ймовірну участь у керованій Пекіном схемі, спрямованій на підрив діяльності американських послідовників Фалуньгун, духовного руху, забороненого в Китаї за критику китайського уряду.

У п'ятницю Міністерство юстиції США заявило, що ця пара намагалася підкупити федерального агента під прикриттям, який видавав себе за співробітника податкової служби США, заплативши йому 5 000 доларів готівкою, пообіцявши більшу винагороду, якщо він або вона подасть скаргу до Служби внутрішніх доходів з вимогою скасувати звільнення від сплати федеральних податків для організації Фалуньгун.

Позбавлення організації статусу пільговика збільшило б її зобов'язання зі сплати федеральних податків.

Департамент процитував підозрюваного у перехопленому дзвінку, який заявив, що хабарі призначалися для досягнення мети Китаю — "повалення Фалуньгун".

Посольство Китаю у Вашингтоні не відразу прокоментувало звинувачення.

Фалуньгун — це духовний рух, заснований у 1990-х роках, в основі якого лежить медитація.

Він закликає людей зректися правлячого китайського уряду, а Пекін, своєю чергою, називає його культовою організацією, яка загрожує національній стабільності.

П'ятничні звинувачення були оголошені через місяць після того, як федеральні агенти заарештували двох жителів Нью-Йорка за підозрою в організації китайської "таємної поліцейської дільниці" в районі Чайнатаун на Манхеттені.