ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гуам закликає до евакуації через наближення тайфуну "Мавар" (ВІДЕО)

Велика Епоха

Мешканці запасаються продуктами, забивають вікна і покидають дерев'яні та жестяні будинки, перетворюючи їх на аварійні притулки, оскільки в середу на Гуам обрушився тайфун "Мавар" за прогнозами, найсильніший за останні десятиліття шторм, що насувався на тихоокеанську територію США.

Американські військові відправили кораблі, президент Джо Байден схвалив оголошення надзвичайної ситуації, а всіх, хто не живе в бетонних будинках, закликали шукати порятунку в іншому місці напередодні тайфуну, який, за прогнозами, прибуде як шторм 4 категорії, але може посилитися до 5 категорії. Останній тайфун 5-ї категорії, який завдав прямого удару по Гуаму, був супертайфун "Карен" у 1962 році.

До обіду середи багато населених пунктів на острові площею 549 квадратних кілометрів були знеструмлені, а деякі з них на півдні залишилися без води.

Губернатор Гуаму Лу Леон Герреро заявив у соціальних мережах, що оголошення надзвичайного стану сприятиме мобілізації ресурсів на Гуам, що "особливо важливо з огляду на нашу віддаленість від континентальної частини США". Леон Герреро наказав жителям прибережних, низинних і схильних до повеней районів території, яких налічується понад 150 000 осіб, евакуюватися на більш високі місця.