ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Єгипетським жінкам-боржницям загрожує тюремне ув'язнення та ганьба (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Єгипетські жінки, які потрапляють до в'язниці за борги, стикаються з соціальною ганьбою і, якщо вони звільняються з в'язниці, намагаються побудувати нове життя, кажуть працівники НУО, попри підтримку груп громадянського суспільства та певну допомогу держави у забезпеченні дострокового звільнення.

Останнім часом ця проблема привернула до себе увагу через рішення президента Абдаля Фаттаха ас-Сісі у березні помилувати боржників-чоловіків і жінок, після чого Міністерство внутрішніх справ повідомило, що 85 ув'язнених були звільнені.

З початку минулого року Єгипет також постраждав від економічної кризи, яка призвела до зростання офіційних річних темпів інфляції до більш ніж 30 відсотків і знизила рівень життя багатьох людей.

За оцінками, 60 відсотків 104-мільйонного населення перебувають за межею бідності або близько до неї.

Єгипет не надає статистичних даних про кількість ув'язнених, але учасники кампанії кажуть, що бідні жінки, багато з яких розлучені або страждають від захворювань, які потребують дорогого лікування, особливо вразливі до грошових проблем.

Одна жінка з трьома дітьми, яка побажала залишитися невідомою через ризик соціального осуду, розповіла, що чотири роки тому вона залізла в борги після того, як купила побутову техніку в кредит під високі відсотки для оплати витрат на весілля племінниці-сироти.

Коли вона не змогла виплатити борг і відсотки, кредитор повідомив про неї в поліцію.

Її заочно засудили до тюремного ув'язнення, але, переховуючись від поліції, вона звернулася до неурядової організації "Асоціація дітей ув'язнених жінок", і вони допомогли їй сплатити борг.

"Я була налякана. Досі не можу спати... Коли поліція стукає в двері і забирає тебе, це як смертний вирок", ─ сказала вона.

"У мене є доньки, і коли тебе заарештовують, люди не знають, що ти зробила, вони пліткують", ─ сказала жінка, яка також потребувала лікування від раку і працювала продавцем смаженої кукурудзи на вулиці в Гізі, через Ніл від Каїра.

Боржникам загрожує в'язниця

Більшість жінок, які звільняються з в'язниці, відсидівши за борги, намагаються знайти роботу або продовжити жити в своїх старих районах, каже Ламія Магді, директор проекту "Фенікс" Асоціації "Діти ув'язнених жінок".

За словами Сохейра Авада, радника Фонду "Аль-Масрі", іншої неурядової організації, основними причинами того, що люди потрапляють у боргову яму, є хвороба і глибока бідність.

Авад зазначила, що за 13 років у справі "в'язнів бідності" через її стіл пройшло близько 100 000 справ чоловіків і жінок-боржників, яким за низкою законів загрожує юридичний ризик або тюремне ув'язнення.

Міністерство соціальної солідарності співпрацювало з Фундацією, щоб погасити борги деяких ув'язнених і домогтися їхнього звільнення.

Президентське помилування було "променем світла", каже Авад, але цього недостатньо.

"Щодня у нас є люди, які потрапляють до в'язниці і виходять з неї, і доки вони не мають роботи, але мають потреби, завжди будуть боржники", сказала вона.