ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кандидат у президенти США обіцяє оприлюднити список клієнтів Джеффрі Епштейна

Велика Епоха
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Вівек Рамасвами виступає на конференції Коаліції віри і свободи штату Айова в Клайві, 22 квітня 2023 року. (Madalina Vasiliu/Epoch Times)

Вівек Рамасавамі, підприємець у галузі біотехнологій і кандидат у президенти від Республіканської партії у 2024 році, пообіцяв оприлюднити "список клієнтів" Джеффрі Епштейна, у разі свого обрання у 2024 році.

"Джеффрі Епштейн діяв не поодинці. Де список клієнтів?" — написав він у п'ятницю у Твіттері у відповідь на повідомлення про те, що Deutsche Bank погодився виплатити 75 мільйонів доларів для врегулювання позову, поданого ймовірними жертвами сексуального насильства Епштейна.

"Опублікуйте це. Я це зроблю, якщо мене оберуть президентом", — написав він.

Ця обіцянка прозвучала на тлі зрослого інтересу громадськості до того, щоб дізнатися особи тих, хто був пов'язаний з Епштейном, впливовим мільярдером, засудженим за кількома статтями за сексуальну торгівлю неповнолітніми.

Протестувальниця тримає знак Джеффрі Епштейна біля будівлі федерального суду в Нью-Йорку, 8 липня 2019 року. (Stephanie Keith/Getty Images)

До своєї смерті через повішення 2019 року в тюремній камері на Мангеттені Епштейн обертався в колах вищого суспільства й встановив зв'язки з багатьма відомими людьми.

Врегулювання на суму 75 мільйонів доларів, досягнуте в четвер, як повідомляється, поклало кінець груповому позову, поданому двома неназваними жінками, які звинувачують Deutsche Bank у сприянні торгівлі жертвами Епштейна.

Позивачі стверджували, зокрема, що банк "свідомо отримував прибуток від своєї участі в підприємстві з торгівлі людьми", "перешкоджав виконанню Закону про захист жертв торгівлі людьми" та "не виявив розумної обережності для запобігання фізичної шкоди".

Адвокати позивачів заявили, що після затвердження суддею мирової угоди сума в 75 мільйонів доларів буде надана більш ніж 125 жертвам Епштейна.

Аналогічна скарга була подана в грудні минулого року урядом Віргінських островів США проти JPMorgan Chase.

Уряд стверджує, що банк "заплющував очі" на злочини Епштейна протягом більше ніж 10 років "через угоди та клієнтів, яких він привів або обіцяв привести в банк".

Нещодавні статті у Wall Street Journal показали, що низка інших відомих людей мали зв'язки з Епштейном. Ці люди не фігурують ні в знаменитій "чорній книзі" Епштейна, ні в бортових журналах його приватного літака, але згадуються в його особистому розкладі.

За даними газети, розклад Епштейна на 8 вересня 2014 року свідчить про те, що цього дня він планував зустрітися з чотирма дуже багатими людьми — Біллом Гейтсом, Леоном Блеком, Томасом Пріцкером і Мортімером Цукерманом. Інші записи показують, що Епштейн зустрічався з директором ЦРУ Вільямом Бернсом і колишнім професором Массачусетського технологічного інституту Ноамом Хомським.

За матеріалами The Epoch Times