ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд ПАР працює над "шляхом відступу" від рішення МКС про арешт Путіна (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін головує на засіданні Президентської ради з розвитку місцевого самоврядування, резиденція Ново-Огарьово в Підмосков'ї, 20 квітня 2023 року. (Sputnik/Gavriil Grigorov/Kremlin via Reuters)

Високопоставлені члени уряду ПАР повідомили виданню The Epoch Times, що вони докладають усіх зусиль для того, щоб президент Росії Володимир Путін зміг відвідати країну, не побоюючись бути заарештованим.

Путін має відвідати саміт країн БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка) у Кейптауні на початку серпня. Аналітики вважають цю зустріч надзвичайно важливою, враховуючи, що на порядку денному стоїть питання про можливе розширення організації.

Кілька країн Близького Сходу, включно з Іраном, висловили зацікавленість у приєднанні до альянсу БРІКС, і багато спостерігачів розглядають розширення БРІКС як можливий початок "нового світового економічного порядку".

Путін заявив, що Африці, Азії та Латинській Америці настав час припинити використовувати американський долар для торгівлі й погашення боргів і віддати перевагу юаню. Він звинуватив Вашингтон в "озброєнні" долара шляхом введення санкцій проти Росії та її союзників.

Однак участь Путіна в зборах БРІКС ускладнилася тим, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на його арешт за ймовірні воєнні злочини в Україні.

Це перший випадок, коли всесвітній суд видав ордер на арешт лідера одного з п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН.

Адміністрація Африканського національного конгресу (АНК) Південної Африки, яка підписала Римський статут — хартію, що заснувала МКС 2002 року, — за законом зобов'язана забезпечити виконання ордера.

Однак багато членів керівної партії є шанувальниками Путіна, часто називають його "другом" і відвідують Москву за особистими запрошеннями російського лідера.

Більшість із нинішнього вищого керівництва АНК здобули освіту й військовий вишкіл в колишньому Радянському Союзі в епоху апартеїду.

Член Національного виконавчого комітету АНК, Обід Бапела, сказав The Epoch Times, що уряд "перебуває в процесі внесення поправок до законів про МКС, що містяться в конституції Південної Африки. Ці закони необхідно пристосувати до внутрішніх умов, щоб вони відповідали інтересам нашої країни".

АНК, очевидно, вирішив піти цим шляхом, коли зрозумів, що навіть якщо ПАР ухвалить рішення про вихід із МКС, вона все одно буде пов'язана зобов'язаннями щодо членства, включно з виконанням ордерів на арешт, протягом 12 місяців після повідомлення про вихід.

Інсайдери АНК повідомили The Epoch Times, що організація внесе зміни у внутрішні закони про МКС, щоб вони звільняли чинних глав держав від арешту на території ПАР.

"Багато країн ухвалили рішення щодо МКС, захищаючи свої власні інтереси", — сказав Бапела.

"Коли хтось спробував висунути звинувачення [колишньому прем'єр-міністру Великої Британії] Тоні Блеру за злочини агресії проти Іраку, Високий суд Великої Британії відмовився визнати обґрунтованість звинувачень".

У 2017 році Високий суд Великої Британії заявив, що "злочин агресії" не включено до статутних документів Сполученого Королівства. Це сталося після того, як колишній іракський генерал Абдулвахід аль-Раббат спробував порушити приватну справу про воєнні злочини проти Блера, взявши за основу закон МКС.

Злочин агресії є четвертим злочином, що підпадає під юрисдикцію МКС. Статут МКС визначає його як "застосування збройної сили державою проти суверенітету, цілісності або незалежності іншої держави".

Британський парламент згодом вирішив не включати злочин агресії у внутрішнє законодавство, фактично захистивши Блера від судового переслідування.

Бапела сказав, що не в "найкращих інтересах" Південної Африки заарештовувати лідера одного з членів БРІКС.

Професор Аніл Суклал, посол з особливих доручень в Азії та БРІКС і емісар БРІКС у Південній Африці, сказав The Epoch Times, що Путін "буде присутній на саміті, віртуально або особисто, але його присутність необхідна".

За матеріалами The Epoch Times USA

Відео по темі: