ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Постачання південноафриканської зброї в Росію "можливе, але сумнівне", кажуть експерти (ВІДЕО)

Велика Епоха
Військовослужбовець Сил оборони ПАР тримає гранатомет MK1S, виготовлений південноафриканським виробником Milkor, під час виставки Africa Aerospace and Defence Expo, 20 вересня 2018 року. (WIKUS DE WET/AFP via Getty Images)

ЙОГАННЕСБУРГ — Кілька експертів у галузі озброєнь, знайомих з міжнародною збройовою промисловістю, заявили The Epoch Times, що "малоймовірно", що Південна Африка таємно експортувала зброю або боєприпаси в Росію.

11 травня посол Сполучених Штатів у Південній Африці Рубен Брігеті потрапив до заголовків газет усього світу, коли сказав на пресконференції в Преторії: "Озброєння Росії Південною Африкою за допомогою судна, що причалило в Саймонс-Тауні, є докорінно неприйнятним".

"Ми впевнені, що на це судно було завантажено зброю, і я готовий поставити своє життя на точність цього твердження".

Президент Сиріл Рамафоса негайно спростував це звинувачення й пообіцяв організувати незалежне розслідування для вивчення заяв посла.

Брігетті попросив вибачення за те, що "не слідував правильним каналам", роблячи свою заяву, але не відмовився від неї.

За даними американської розвідки, російський корабель "Леді Р" був завантажений зброєю і боєприпасами в період з 6 по 8 грудня на військово-морській базі Саймонс-Таун поблизу Кейптауна.

У травні 2022 року Управління з контролю за іноземними активами Казначейства США внесло судно Lady R до списку санкцій за ймовірне постачання зброї, поряд із кількома іншими російськими вантажними суднами, які, ймовірно, використовуються для військових дій президента Володимира Путіна в Україні.

Твердження Брігеті підкріпила міжнародна думка про те, що Південна Африка твердо стоїть на боці Росії, хоча вона наполягає на своїй "нейтральності" в конфлікті.

Керівний Африканський національний конгрес (АНК) має тісні історичні зв'язки з Москвою, починаючи з 1960-х років, коли колишній Радянський Союз почав постачати йому зброю та гроші для збройної боротьби проти апартеїду.

Багато хто з колишніх і нинішніх членів кабінету міністрів та інших вищих посадових осіб АНК навчався й проходив військовий вишкіл в СРСР.

ПАР і Росія є союзниками в економічному блоці БРІКС, до якого також входять Бразилія, Китай та Індія.

У березні минулого року ПАР утрималася під час голосування за резолюцію ООН, що засуджує вторгнення Путіна. З початку війни Преторія дозволила кільком російським суднам і літакам, які перебувають під санкціями, причалювати у своїх портах і приземлятися на своїх військових базах.

У лютому військово-морські сили ПАР, Китаю та Росії взяли участь у 10-денних спільних військових навчаннях уздовж східного узбережжя ПАР. Незабаром після цього Преторія відмовилася взяти участь у військово-морських навчаннях під керівництвом американців.

Останніми місяцями високопоставлені чиновники ПАР, включно з міністром оборони Танді Модізом, виступали з основними доповідями на "безпекових конференціях" у Росії.

Минулого тижня, коли вирувала буря навколо коментарів Брігеті, АНК направив свого вищого армійського генерала в Москву для зустрічі з начальником російської піхоти.

У подальшій заяві йшлося про те, що генерал-лейтенант Лоуренс Мбата і генерал Олег Салюков, "командувач сухопутними військами Росії", обговорили "військове співробітництво".

Професор Гай Ламб, кримінолог і політолог із південноафриканського університету Стелленбош, сказав The Epoch Times, що він сумнівається, що адміністрація Рамафоси надавала Росії "військові матеріали".

"Для укладення значної угоди на постачання зброї між ПАР і Росією знадобилася б ціла низка неправдоподібних речей. Довелося б порушити довгий список процедур закупівель і обійти міністрів. Це вимагало б корупції в грандіозних масштабах", — каже Ламб.

"Але все це відходить на другий план, якщо врахувати, що в Південній Африці більше немає потужного виробництва зброї, як це було за часів апартеїду".

Ламб — колишній слідчий ООН з питань торгівлі зброєю і провів десятиліття в дослідженнях глобальної торгівлі зброєю та контролю над озброєннями.

За матеріалами The Epoch Times USA

Повна версія статті за посиланням 

Відео по темі: