ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США не розглядають можливість зняття санкцій з міністра оборони Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр оборони Китаю генерал Лі Шанфу (третій зліва) серед високопоставлених чиновників Комуністичної партії Китаю, приведених до присяги на своїх нових посадах під час Всекитайських зборів народних представників у Пекіні, 12 березня 2023 року. (Noel Celis/AFP via Getty Images)

Сполучені Штати не мають наміру знімати санкції, накладені на міністра оборони Китаю Лі Шанфу, заявив 22 травня представник Держдепартаменту.

Коментарі прессекретаря, схоже, спростовують слова президента Джо Байдена, виголошені 21 травня під час саміту лідерів "Великої сімки" в Японії, коли він сказав, що ідея ослаблення санкцій проти Лі "обговорюється просто зараз".

Байден також сказав, що двосторонні відносини між США і Китаєм "почнуть відтавати дуже скоро".

На запитання журналіста, чи розглядає Вашингтон можливість скасування санкцій проти Лі для полегшення переговорів із Китаєм, прессекретар Держдепартаменту Метью Міллер відповів: "Ні, не розглядає".

Міллер сказав, що Байден "ясно дав зрозуміти, що ми не плануємо скасовувати будь-які санкції щодо нього або Китаю загалом".

Лі є експертом у галузі аерокосмічної промисловості. У 2018 році США ввели санкції проти Лі за участь у закупівлях російської зброї, коли він очолював Департамент розвитку обладнання китайських збройних сил.

Китай призначив Лі міністром оборони в березні, попри санкції США. Цей крок викликав побоювання з приводу ускладнень, які можуть виникнути у двосторонніх військових переговорах між Китаєм і США.

Міністр оборони Ллойд Остін заявив 11 травня на засіданні сенатської комісії, що він намагався зв'язатися з Лі "з різних приводів", але ці спроби були відкинуті.

На думку американського коментатора Чень Поконга, хоча роль Лі як міністра оборони значною мірою символічна, китайський лідер Сі Цзіньпін міг мати деякі особливі міркування, коли ухвалював це рішення.

"Якщо КПК [Комуністична партія Китаю] почне війну з іншою країною, Лі буде важко дезертувати. З огляду на те, що він уже перебуває під санкціями США, Лі може зіткнутися з можливістю арешту, якщо перейде на бік іншої країни", — сказав Чень у своїй програмі на YouTube.

За матеріалами The Epoch Times USA