ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Годинник останнього імператора Китаю продали за рекордні $6,2 млн на аукціоні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Годинник Patek Philippe Reference 96 Quantieme Lune з колекції останнього китайського імператора династії Цин Айсінгіро Пуї під час попереднього перегляду в ювелірному магазині Phillips, Гонконг, Китай, 19 травня 2023 року. REUTERS/Tyrone Siu

Годинник, який колись належав останньому імператору китайської династії Цин, чиє життя лягло в основу оскароносного фільму "Останній імператор", був проданий за рекордні 49 мільйонів гонконзьких доларів (6,2 мільйона доларів США) на гонконзькому аукціоні у вівторок.

Азійський колекціонер, який проживає в Гонконзі, зателефонувавши через телефон, придбав рідкісний годинник Patek Philippe, що належав Айсінгіро Пуї, повідомляє аукціонний дім.

Ціна з молотка, яка не включає преміальну винагороду покупця, склала 40 мільйонів гонконзьких доларів (5,1 мільйона доларів США).

Томас Перацці, керівник відділу годинників аукціонного дому Phillips Asia, сказав Reuters, що це "найвищий результат" для будь-якого наручного годинника, який колись належав імператору.

Це був один з восьми відомих годинників Patek Philippe Reference 96 Quantieme Lune, який Пуї подарував своєму російському перекладачеві, коли той був ув'язнений Радянським Союзом, повідомили в аукціонному домі. Він легко перевершив попередню оцінку в 3 мільйони доларів.

Серед інших годинників, що належали імператорам і були продані на аукціоні, — годинник Patek Philippe, що належав останньому ефіопському імператору Хайле Селассіє, який був проданий за $2,9 млн у 2017 році.

Годинник Rolex, що належав останньому імператору В'єтнаму Бао Дай, був проданий на аукціоні у 2017 році за 5 мільйонів доларів.

Пуї, який народився 1906 року, був останнім імператором китайської династії Цин, що розпочав своє правління у віці двох років.

Після поразки Японії у Другій світовій війні в 1945 році Пуї був захоплений в аеропорту Шеньяна радянською Червоною армією. Він був затриманий як військовополонений і ув'язнений у таборі для військовополонених у Хабаровську, Росія, на п'ять років.

Аукціонний дім заявив, що протягом трьох років співпрацював з фахівцями з годинникової справи, істориками, журналістами та науковцями, щоб дослідити історію годинника та перевірити його походження.

Перацці сказав агентству Reuters, що цей годинник був найкращим з усіх годинників Patek на той час.

Журналіст Рассел Воркінг, який брав інтерв'ю у перекладача Пуї Георгія Пермякова в 2001 році, розповів, що подарував годинник Пермякову в його останній день перебування в Радянському Союзі, незадовго до того, як його екстрадували до Китаю.

"Такі речі він іноді робив людям, які були для нього особливими", — сказав Воркінг.