ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сильний дощ після засухи спричинив раптові повені на півдні Іспанії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Такий необхідний дощ прийшов швидше, ніж багато районів Мурики, Альмерії та Аліканте могли впоратися з ним. Річки вийшли з берегів, а зливові паводки перекрили дороги, затопили будинки і серйозно пошкодили посіви.

Інтенсивні дощі спричинили у вівторок раптові повені в кількох районах на південному сході Іспанії.

Навчання в Аліканте і Мурсії було перервано, оскільки понад 40 муніципалітетів скасували заняття.

Повінь ускладнилася сильними дощами, що пройшли в понеділок у цьому регіоні.

За даними іспанського метеорологічного агентства Aemet, у вівторок в Альмерії був найдощовіший день за весь час спостережень у понеділок. За весь травень в Альмерії зазвичай випадає лише 12 літрів опадів, але лише в понеділок станція аеропорту зафіксувала 56 літрів.

Під час шторму у вівторок біля узбережжя Малаги було зафіксовано два вражаючих "водоспади" — різновид торнадо.

Попри полегшення, яке дощ приніс у постраждалий від посухи регіон, Аемет застерігає, що цього недостатньо для полегшення умов посухи. "Ми все ще далекі від того, щоб оголосити про кінець посухи", — йдеться в твіттері.

До 21 травня ця весна була найсухішою в історії Іспанії. Квітень також був найсухішим і найспекотнішим за весь час спостережень.

Міністерство навколишнього середовища Іспанії заявило у вівторок, що за останній тиждень рівень водосховищ в країні навіть знизився до 47,7% ємності — на 21 відсотковий пункт нижче середнього 10-річного показника для цієї пори року.