ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Союзники України засудили "цинічний" російський проєкт резолюції ВООЗ

Велика Епоха
(AFP)

Союзники України у вівторок засудили Москву за пропозицію "цинічного" проєкту резолюції про "надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я в Україні та навколо неї" на щорічній зустрічі Всесвітньої організації охорони здоров'я, повідомляє Business Recorder.

Проєкт резолюції, представлений спільно Росією і Сирією, буде змагатися з іншим проєктом, представленим Україною та її союзниками, який засуджує вторгнення Росії і напади на медичні установи.

В останньому російському проєкті резолюції не згадується річна війна в Україні, розв'язана Москвою.

Посланець Франції Жером Боннафон заявив, що проєкт є "новою цинічною атакою проти правди", додавши: "За даними ВООЗ, налічується понад 20 000 жертв серед цивільного населення, об'єктами нападів стали медичні центри та працівники, були численні випадки сексуального насильства".

Через три місяці після вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року країни-члени ВООЗ ухвалили резолюцію, що засуджує військову агресію Росії.

Вони переважною більшістю голосів відхилили іншу резолюцію, запропоновану Росією, яка мала бути "більш нейтральною".

Британський посол Саймон Менлі сказав: "Ми знаємо, що, як і минулого року, Росія передала нашим колегам-делегатам брошури, в яких стверджується, що Україна атакує свою власну систему охорони здоров'я. Це театр абсурду".

Він засудив "безпричинну дезінформацію, поширювану російською державою в спробі відвернути і заплутати Всесвітню асамблею охорони здоров'я".

"Ми впевнені, що переважна більшість наших колег-делегатів, присутніх тут сьогодні, не будуть обдурені такою дезінформацією або цинічною резолюцією, яку запропонувала Росія".

За даними ВООЗ, в Україні було скоєно 974 підтверджених напади на медичні установи, внаслідок яких загинула 101 особа.

Проєкт резолюції, представлений Києвом і його союзниками, закликає Москву негайно припинити напади на лікарні та медичні установи.

Посол США Шеба Крокер заявила: "Жорстокі напади російських військ призвели до переміщення мільйонів людей, руйнування найважливіших об'єктів охорони здоров'я, позбавили мільйони людей безпеки та доступу до основних медичних послуг і порушили основні ланцюги постачання медикаментів".

"Оскільки жорстокість Росії триває, вплив на глобальну охорону здоров'я заслуговує найпильнішої уваги", — додала вона.

Голосування щодо двох нових резолюцій може відбутися в середу через тривалість дебатів.