ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Буревій повалив пам'ятне 400-річне бавовняне дерево в Сьєрра-Леоне (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Проливні дощі в столиці Сьєрра-Леоне повалили багатовікове Бавовняне дерево, національне надбання, втрата якого залишила "прогалину" в серцях людей, заявив президент Джуліус Маада Біо.

Дерево було символом свободи і протягом століть було національною пам'яткою.

"Немає сильнішого символу нашої національної історії, ніж Бавовняне дерево, фізичне втілення того, звідки ми походимо як країна", — сказав Біо журналістам інформаційного агентства "Ассошіейтед Прес" у четвер. "Ніщо в природі не вічне, тому наше завдання — відродити, плекати і розвивати той потужний африканський дух, який воно так довго уособлювало".

Приблизно 400-річне дерево, яке сягало 70 метрів заввишки і 15 метрів завширшки, було національним символом Сьєрра-Леоне впродовж десятиліть.

Бавовняне дерево було важливою пам'яткою цієї західноафриканської країни, яку заснували колишні рабовласники-африканці, що поверталися зі Сполучених Штатів. Місцеві жителі розповідають, що коли репатріанти прибули на човнах наприкінці 1700-х років, вони збиралися під його гілками, щоб помолитися у своєму новому домі, який вони називали Фрітаун.

Згодом дерево з'явилося на банкнотах країни та оспівувалося в дитячих віршиках. Його також відвідала королева Єлизавета II, щоб відзначити незалежність Сьєрра-Леоне від британського колоніального правління в 1961 році.

"Перші поселенці вважали його символом свободи і волі, — написав президент у Твіттері.

"Ми повинні побачити, що ми збираємося зробити, щоб переконатися, що ми збережемо історію цього дерева тут", — сказав Біо в інтерв'ю інформаційному агентству Reuters на місці, де воно колись стояло. "Я хочу мати частинку цієї історії, де б я не опинився - в державному будинку, музеї чи мерії".

Хоча дерево витримувало пошкодження протягом багатьох років, в тому числі удар блискавки, який обпалив його, буревій середи не залишив від нього нічого, окрім пня.

Сьєрра-Леоне належить до країн, які найбільше постраждали від зміни клімату. У 2017 році понад 1 000 людей загинули внаслідок зсуву ґрунту, спричиненого сильними дощами.