ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зірка Pink Floyd викликав обурення після того, як переодягнувся "нацистом" під час концерту (ВІДЕО)

Велика Епоха
Роджер Вотерс. (Youtube/скриншот)

Роджер Вотерс був помічений у костюмі, що нагадує костюм нацистського офіцера СС, під час недавніх концертів у Німеччині.

Колишній 79-річний музикант Pink Floyd також проєктував ім'я Анни Франк на гігантський екран під час виступів, поряд із кількома іншими іменами сучасних діячів, включно з Джорджем Флойдом і Ширін Абу Аклех.

Франк була єврейським підлітком, коли загинула під час Голокосту. Її особистий щоденник, написаний в укритті під час нацистської окупації Нідерландів, став одним із найвідоміших свідчень Голокосту.

Флойд був убитий поліціянтом у Міннесоті в травні 2020 року. Його смерть викликала хвилю глобальних антирасистських протестів і призвела до створення руху Black Lives Matter.

Абу Аклех, кореспондентку "Аль-Джазіри", застрелили минулого року під час висвітлення рейду Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) на табір палестинських біженців. Спочатку звинувативши в її вбивстві палестинських стрільців, Ізраїль потім заявив, що, можливо, куля була випущена ізраїльським стрільцем.

Рішення Вотерса пов'язати ім'я Анни Франк з ім'ям Абу Аклеха викликало суперечки, деякі визнали це порівняння "антисемітським".

Шоу музиканта відкрилося заявою, яка свідчила: "З питання, що становить суспільний інтерес: суд у Франкфурті постановив, що я не є антисемітом".

"Щоб внести ясність, я беззастережно засуджую антисемітизм".

The Independent звернулася за коментарями до представника Вотерса.

Раніше цього року деякі єврейські групи закликали скасувати концерти Вотерса в Німеччині. Міська рада Франкфурта скасувала запланований виступ артиста, заявивши, що він "вважається одним із найзапекліших антисемітів у світі".

Раніше Вотерс порівнював "гноблення" палестинського народу ізраїльським урядом із діями нацистів за часів правління Адольфа Гітлера.

Виступаючи перед газетою Berliner Zeitung, Вотерс відповів на звинувачення в антисемітизмі. Він назвав критику на свою адресу частиною "обурливої та огидної наклепницької кампанії, спрямованої на те, щоб зробити мене антисемітом, яким я не є, ніколи не був і не буду".

Низка політиків і релігійних лідерів Німеччини закликали скасувати концерти Вотерса через його минулі коментарі щодо Ізраїлю та позицію щодо України.