ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Румунія проведе тренування українських пілотів F-16

Велика Епоха
Винищувач F-16 румунських ВПС. (REUTERS/Piroschka van de Wouw/File Photo)

У четвер Румунія заявила, що відкриє регіональний центр для підготовки пілотів, в тому числі й українських, до польотів на винищувачах F-16 американського виробництва, які так необхідні Україні для боротьби з російським вторгненням, пише Reuters.

Кілька європейських країн прагнуть допомогти навчити українських пілотів керувати винищувачами F-16 після того, як у травні Сполучені Штати дали на це зелене світло.

"Разом з іншими союзниками і компанією, що розробляє цей винищувач, в Румунії буде створено регіональний центр для підготовки пілотів, які будуть літати на цих літаках", — йдеться в прес-релізі, опублікованому після засідання Вищої ради національної оборони Румунії.

"Тут навчатимуться румунські пілоти, які експлуатують літаки F-16, а згодом центр буде відкритий для пілотів з країн-членів і партнерів НАТО, в тому числі з України", — додається в повідомленні.

У повідомленні сказано, що навчальний центр відповідатиме "вимогам підготовки членів Альянсу і регіональних партнерів".

Минулого місяця нідерландський міністр Кайса Оллонгрен заявила, що Нідерланди, які взяли на себе ініціативу з підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, сподіваються розпочати навчання вже цього літа.

Польща також заявила про свою готовність навчати українських пілотів керувати винищувачами F-16, а Данія наразі завершує підготовку до проведення тренувань на своїй території.

Румунія має на озброєнні 17 вживаних винищувачів F-16, придбаних у Португалії.