ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай обмежує експорт металів як ляпас Вашингтону напередодні візиту Єллен (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр фінансів Джанет Єллен (Chip Somodevilla/Getty Images)

Китай запровадив обмеження на експорт двох металів, які використовуються в комп'ютерних чіпах і сонячних батареях, збільшивши напруженість у торгівлі високими технологіями з Вашингтоном напередодні візиту міністра фінансів Джанет Єллен до Пекіна на цьому тижні, пише AP News.

Контроль над галієм і германієм спрямований на "захист національної безпеки", заявило Міністерство торгівлі в понеділок. Для експорту потрібен офіційний дозвіл.

Уряд Сі Цзіньпіна незадоволений обмеженнями США на доступ до передових процесорних чипів та інших технологій. Однак Пекін не поспішає з відповідними заходами. Можливо, щоб не порушити роботу китайських розробників-початківців чипів, штучного інтелекту та інших технологій.

Єллен має прибути в четвер у рамках зусиль адміністрації Байдена щодо пожвавлення відносин, які впали до найнижчого рівня за останні десятиліття через суперечки про технології, нарощування військового потенціалу Китаю, права людини та інші подразники.

Китай є найбільшим світовим джерелом галію та германію, які виробляються в невеликих кількостях, але необхідні для виробництва комп'ютерних чіпів для мобільних телефонів, автомобілів та іншої продукції, а також сонячних батарей і військових технологій.

За даними Геологічної служби США, Сполучені Штати отримують близько половини постачання обох металів безпосередньо з Китаю. Минулого року Китай експортував близько 25 тонн галію і виробляє близько 660 тонн германію на рік.

Сполучені Штати заблокували Китаю доступ до передових чипів і технологій їхнього виробництва й переконали союзників — Нідерланди та Японію — обмежити експорт інструментів для виробництва чипів.

Це загрожує зірвати амбіції керівної комуністичної партії, яка прагне зробити Китай більш успішним і посилити його глобальний вплив, ставши лідером у галузі чистої енергії, телекомунікацій, штучного інтелекту та інших технологій.

У травні Пекін заборонив використання продукції Micron Inc, найбільшого американського виробника чипів пам'яті, в комп'ютерах і мережевому обладнанні, які вважаються секретними.