ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія заявила, що російські військові кораблі помічені поблизу Тайваню та островів Окінава

Велика Епоха
Загальний вигляд російського військового фрегата "Адмірал Горшков", пришвартованого в порту Річардс-Бей, Південна Африка, 22 лютого 2023 року. (GUILLEM SARTORIO/AFP via Getty Images)

Міністерство оборони Японії заявило в п'ятницю пізно ввечері, що за попередні чотири дні помітило два кораблі ВМФ Росії у водах поблизу Тайваню і японських островів Окінава, після аналогічної заяви Тайваню, зробленої на цьому тижні, пише Reuters.

Міністерство оборони Тайваню заявило у вівторок, що помітило два російські фрегати біля свого східного узбережжя і відправило літаки і кораблі для спостереження за ними.

Минулого місяця уряд Японії заявив, що неодноразова російська військова активність поблизу японської території, в тому числі спільні навчання з китайськими силами, викликає "серйозне занепокоєння" щодо національної безпеки Японії.

Японія і Тайвань приєдналися до Сполучених Штатів та їхніх союзників у запровадженні широкомасштабних санкцій проти Росії після її вторгнення в Україну минулого року.

Японське міністерство заявило, що два фрегати типу "Стерегущий" вперше були помічені за 70 км на південний захід від найзахіднішого острова Японії Йонаґуні, що в префектурі Окінава на Тайвані, у вівторок вранці.

Кораблі ходили туди-сюди водами між Йонаґуні і Тайванем, рухалися на схід і востаннє були помічені в п'ятницю у водах між островами Міяко і Окінава, йдеться в повідомленні, додавши, що Японія відправила два кораблі для спостереження за російськими суднами.

Російське інформаційне агентство "Інтерфакс" повідомило у вівторок, що загін кораблів Тихоокеанського флоту Росії увійшов у південні райони Філіппінського моря для виконання завдань в рамках далекого морського походу.