ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Торнадо пронісся через величезну вугільну шахту у Вайомінгу, травмовано 8 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Торнадо, що пронісся через найбільшу в країні вугільну шахту на північному сході Вайомінгу, спричинив травмування восьми людей і зупинив роботу, оскільки служби швидкого реагування шукали працівників на величезному відкритому кар'єрі і продовжували оцінювати збитки, повідомили в суботу офіційні особи, пише Associated Press News.

Торнадо обрушився на шахту North Antelope Rochelle в окрузі Кемпбелл близько 18:00 в п'ятницю під час перезмінки, що спочатку ускладнило пошуково-рятувальні роботи. Але компанія Peabody Energy, оператор шахти зі штаб-квартирами в Сент-Луїсі та Південному Брісбені, Австралія, підтвердила до опівночі, що всі працівники були знайдені.

Шестеро працівників все ще перебували на лікуванні в лікарнях станом на 23:00 п'ятниці, повідомила компанія. Про смертельні випадки не повідомлялося.

Мелісса Сміт, метеоролог і гідролог Національної метеорологічної служби в Рапід-Сіті, штат Південна Дакота, повідомила, що штормова система розкидала торнадо по округах Кемпбелл, Натрона і Джонсон.

"Торнадо формувалися, спускалися, залишалися на землі і знову піднімалися вгору", — сказав Сміт.

За словами Леслі Перкінс, представника округу Кемпбелл, на місці видобутку були перекинуті порожні вагони потягів і автобуси, які перевозили робітників. Службам швидкого реагування також довелося локалізувати "різні небезпечні матеріали", які витекли після торнадо, йдеться в заяві пожежної служби округу Кемпбелл, хоча відомство не надало більш детальної інформації про витоки.

Компанія Peabody заявила, що роботи на гірничодобувному підприємстві, розташованому приблизно в 103 кілометрах на південь від Джіллетт, будуть призупинені до завершення оцінки збитків, завданих об'єкту.

За даними Управління енергетичної інформації США, ця шахта є найбільшою в країні. У 2021 році вона видобула майже стільки ж вугілля, скільки Іллінойс і Монтана разом узяті, четвертий і п'ятий найбільші вуглевидобувні штати.