ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Десятки літніх людей загинули від спеки в північній Індії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Sajjad Hussain/AFP/Getty Images)

За даними влади, за останні два дні в найбільш густонаселеному індійському штаті Уттар-Прадеш загинули від спеки щонайменше 34 людини. Лікарі рекомендують жителям старше 60 років залишатися вдома в денний час.

Усі загиблі були старші за 60 років і мали вже наявні захворювання, які могли посилитися через сильну спеку.

Смертельні випадки сталися в окрузі Баллія, приблизно за 300 км на південний схід від Лакхнау, столиці штату. 23 випадки смерті були зареєстровані в четвер, і ще 11 — у п'ятницю, сказав головний лікар Баллії Джаянт Кумар.

"Усі люди страждали від деяких захворювань, і їхній стан погіршився через сильну спеку", — сказав Кумар інформаційному агентству Ассошіейтед Прес у суботу.

Він сказав, що більшість смертей сталася через серцеві напади, мозкові інсульти та діарею.

Дівакар Сінгх, інший медичний працівник, повідомив, що людей доправили в головну лікарню Баллії в критичному стані.

За даними Метеорологічного департаменту Індії, в п'ятницю в Баллії було зафіксовано максимальну температуру 42,2 градуса за Цельсієм, що на 4,7 вище за норму.

Пекуче літо спричинило перебої з електрикою по всьому штату, внаслідок чого люди залишилися без водопроводу, вентиляторів і кондиціонерів. Багато хто влаштовує акції протесту.

Головний міністр Уттар-Прадеш Йогі Адітьянатх від Бхаратія Джаната Парті (БДП) запевнив громадськість, що уряд вживає всіх необхідних заходів для забезпечення безперебійної подачі електроенергії в штаті. Він закликав громадян співпрацювати з урядом і розумно використовувати електроенергію.

У більшості районів Індії зазвичай спекотні квітень, травень і червень, перш ніж мусонні дощі принесуть більш прохолодну температуру. Однак за останнє десятиліття температура стала більш інтенсивною.

Під час спеки в країні зазвичай спостерігається гостра нестача води, і десятки мільйонів з 1,4 мільярда мешканців не мають водопроводу.