ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Співпраця з Китаєм "контрпродуктивна й небезпечна": конгресмен Галлахер

Велика Епоха
Член Палати представників Майк Галлахер виступає на пресконференції перед будівлею Американської асоціації ChangLe, Нью-Йорк, 25 лютого 2023 року.

Намагаючись залучити Китай до співпраці, адміністрація Байдена відроджує політику щодо Китаю, яка не працювала десятиліттями, попередив член Палати представників Майк Галлахер.

"Той факт, що адміністрація Байдена відроджує дипломатичну та економічну взаємодію як основний стовп нашої великої стратегії, я вважаю контрпродуктивним і небезпечним", — сказав він в інтерв'ю NTD, спорідненому виданню The Epoch Times.

Галлахер, який очолює спеціальний комітет Палати представників з питань китайської комуністичної партії (КПК), зробив ці зауваження в момент підготовки державного секретаря Антоні Блінкена до поїздки в Пекін. Майбутній візит зробить головного американського дипломата найбільш високопоставленим чиновником адміністрації Байдена, який відвідав Китай на тлі напруженості між двома країнами, що зростає.

Галлахер вважає, що Блінкен здійснює поїздку в невідповідний момент.

"Спроби адміністрації відродити взаємодію після провальних 20 років... я просто не знаю, чого це досягає, окрім як змушує нас уповільнити певні оборонні дії", — сказав він.

Зусилля Блінкена знаменують собою останню в низці спроб Вашингтона налагодити взаємодію з Пекіном, який здебільшого чинить опір двостороннім обмінам на військовому рівні, зокрема після того, як США збили китайський аеростат спостереження біля узбережжя Південної Кароліни.

На початку цього місяця помічник секретаря Держдепартаменту Деніел Крітенбрінк вирушив до Пекіна для "відвертої" та "продуктивної" бесіди з китайськими чиновниками, яку американська сторона назвала "частиною постійних зусиль з підтримки відкритих ліній зв'язку".

Але цей крок був недоречний з огляду на час, сказав Галлахер, зазначивши, що він збігся з 34-ми роковинами бійні на площі Тяньаньмень, унаслідок якої від рук режиму загинули сотні, якщо не тисячі, продемократичних демонстрантів.

Держдепартамент послабив надії на те, що зустріч Блінкена призведе до "прориву або трансформації взаємин".

"Ми їдемо до Пекіна з реалістичним, упевненим підходом і щирим бажанням керувати нашим суперництвом найвідповідальнішим чином", — сказав журналістам під час брифінгу в середу Деніел Крітенбрінк, головний дипломат Держдепартаменту зі Східної Азії.

Член комітету з Китаю Палати представників Енді Барр підтримав думку Галлахера.

"Нам потрібно проєктувати силу, а не слабкість", — сказав він NTD. "Коли ви винагороджуєте погану поведінку, ви отримуєте ще більше поганої поведінки".

Сенатор Боб Менендес підтримує поїздку Блінкена й висловлює надію на "розрядку конфлікту" шляхом створення "деякого рівня комунікації".

"Я сподіваюся, що він створить якусь парадигму того, що конкуренція буде, але це не означає, що ми повинні мати конфлікти", — сказав він в інтерв'ю The Epoch Times.

Галлахер сказав, що він "цілком за канал зв'язку в кризових ситуаціях", але вважає, що ініціатива має йти від китайської сторони.

"Проблема в тому, що Комуністична партія Китаю не бере трубку на іншому кінці дроту", — сказав він. "Вони не хочуть брати участь. Вони не бажають дотримуватися міжнародних правил".

За матеріалами The Epoch Times USA