ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН: гуманітарна криза в Україні після підриву дамби "значно погіршилася" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Рятувальники евакуюють місцевих жителів із зони затоплення в Херсоні, Україна, 7 червня 2023 року. (Vladyslav Musiienko/Reuters)

Гуманітарна ситуація в Україні "набагато гірша", ніж до руйнування греблі в Каховці, попередив у п'ятницю головний представник ООН із надання допомоги.

Заступник Генерального секретаря Мартін Гріффітс сказав, що 700 000 людей потребують питної води, і попередив, що руйнівні наслідки повені в одній із найважливіших житниць світу майже неминуче призведуть до зниження експорту зерна, підвищення цін на продовольство в усьому світі та зменшення кількості їжі для мільйонів людей.

Прорив греблі Каховської ГЕС і спустошення її водосховища на річці Дніпро в середу додали лиха в регіон, який уже понад рік потерпає від артилерійських і ракетних обстрілів.

Гріффітс сказав, що Організація Об'єднаних Націй, працюючи здебільшого через українські групи допомоги, охопила 30 000 осіб у затоплених районах, що перебувають під контролем України. Він сказав, що досі Росія не надала ООН доступ до контрольованих нею районів для надання допомоги жертвам повені.

У середу Гріффітс зустрівся з послом Росії в ООН Василем Небензею, щоб попросити російську владу "надати доступ нашим командам в Україні для проходження через лінію фронту для надання допомоги, підтримки ... українцям у цих районах".

Він також додав, що існує проблема затоплення важливих сільськогосподарських угідь і проблема забезпечення охолоджувальною водою Запорізької атомної електростанції, найбільшої в Європі, яка живилася з греблі.

Крім того, Гріффітс зазначив, що води також хлинули на території, де залишилися міни з часів війни, "і ми спостерігатимемо, як ці міни спливають у місцях, де люди на них не очікують", загрожуючи дорослим і особливо дітям.

"Майже неминуче", що Організація Об'єднаних Націй звернеться зі спеціальним закликом щодо виділення додаткових коштів на допомогу Україні, щоб впоратися з "абсолютно новими масштабами" наслідків прориву греблі.