ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай позбувається дорогих об'єктів нерухомості у Великій Британії

Велика Епоха
Логотип Китайської інвестиційної корпорації, 7 червня 2023 року. (David Tompkins/The Epoch Times)

Китайський режим позбувся вигідної землі та нерухомості у Великій Британії на мільйони фунтів стерлінгів за кілька місяців до набуття чинності публічного реєстру іноземних власників.

Головний суверенний фонд Пекіна — Китайська інвестиційна корпорація (CIC) — продав понад 60 ділянок землі, складів та інших об'єктів нерухомості по всій Англії минулого року до опублікування першого британського реєстру іноземних компаній.

Нещодавно опубліковані документи Земельного кадастру показують, як інвестиційний підрозділ режиму, що діє під ім'ям офшорної люксембурзької компанії, скористався урядовою відстрочкою, щоб розпродати величезні ділянки землі по всій Англії, перш ніж довелося задекларувати свої активи відповідно до нового Закону про економічні злочини.

Попри відчуження частини свого багатомільйонного портфеля, документи Companies House показують, що CIC, як і раніше, володіє величезною частиною британської дистриб'юторської мережі.

Експерти кажуть, що цей крок Китаю може свідчити про те, що він більше не розглядає нерухомість у Великій Британії як "безпечні гроші".

Реєстр, який раніше показав, як фінансовий підрозділ Пекіна скуповував нерухомість у фінансовому районі Лондона, було введено в дію в лютому, щоб запобігти відмиванню грошей російськими олігархами та іншими особами через інвестиції в нерухомість.

Раніше право власності на деякі з найдорожчих об'єктів нерухомості, придбаних у Великій Британії, було приховано в непрозорих структурах корпоративної власності.

Однак новий реєстр, що включає понад 32 000 іноземних компаній, тепер покликаний показати, хто є реальними власниками.

Документи, опубліковані Companies House цього місяця, показують, як CIC використовувала офшорну компанію, що базується в Люксембурзі, для скуповування розподільчих баз, складів, промислових парків і торговельних площ на півночі та півдні Англії.

Redwood (Light Industrial) Propco S.A.R.L була зареєстрована в списку нових закордонних компаній у грудні 2022 року.

До цього моменту вона вже продала 63 земельні ділянки та об'єкти нерухомості, включно з будівлею на околиці Лондона вартістю 3,3 млн фунтів стерлінгів і дев'ятьма торговими об'єктами в одному з найбільших промислових комплексів Реддітча.

Офіційні реєстраційні документи адвокатської фірми в Ілфорді показують, що її єдиним бенефіціарним власником є CIC, що управляє валютними резервами Китайської Народної Республіки.

3 червня Реєстр закордонних організацій (ROE) опублікував інформацію про останні зареєстровані підприємства.

З'ясувалося, що офшорна компанія Redwood, контрольована китайським режимом, володіє майже 200 ділянками землі та нерухомістю по всій Англії.

Більшість із них — це промислові парки та торгові центри, включно з орендованою ділянкою в Імперіал Вей у Кройдоні вартістю 7 980 000 фунтів стерлінгів.

Найбільша інвестиція компанії, згідно з документами Земельного кадастру, становить 20 495 000 фунтів стерлінгів у 12 об'єктів у промисловому комплексі Sterling Industrial Estate в Дагенхемі.

Однак більша частина інвестицій Redwood, мабуть, припадає на північ Англії, де їй належить корпоративний парк у Крю, Віган, вартістю 11 960 000 фунтів стерлінгів.

У Воррингтоні Китай володіє цілою низкою промислових об'єктів на суму 4,7 млн фунтів стерлінгів.

У Вігані він орендує відомий промисловий комплекс Haslemere Industrial Estate за 5,2 млн фунтів стерлінгів.

За матеріалами The Epoch Times USA