ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Австралії заборонять будівництво російського посольства з міркувань безпеки (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Парламент Австралії ухвалить закон на підставі рекомендацій органів безпеки, щоб зупинити будівництво нового посольства в Канберрі.

"Уряд отримав дуже чіткі рекомендації з безпеки щодо ризику, який становить нова російська присутність так близько до будівлі парламенту", — сказав прем'єр-міністр Ентоні Албанезе журналістам.

Цей крок відбувся після тривалого судового розгляду щодо ділянки після того, як минулого місяця федеральний суд Австралії ухвалив, що розпорядження про виселення, ухвалене Управлінням національної столиці (NCA), є недійсним.

Кремль назвав крок Австралії ворожим і таким, що відображає антиросійські настрої влади.

Росія придбала оренду в дипломатичному кварталі Канберри 2008 року, а 2011 року було затверджено плани будівництва. За умовами угоди, роботи мали завершитися протягом трьох років, але посольство досі побудовано лише частково.

Після цього НКА ухвалила рішення про припинення російського договору оренди, пославшись на те, що "незавершені роботи, які тривають, применшують загальну естетику, важливість і гідність території, відведеної для дипломатичних представництв".

Припинення оренди не впливає на наявне посольство Росії, яке розташоване в будівлі посольства колишнього Радянського Союзу в передмісті Гріффіт, далі від будівлі парламенту.

Міністр внутрішніх справ Клер О'Ніл сказала, що "головна проблема" другого російського посольства полягає в його місцезнаходженні, оскільки це місце розташоване безпосередньо поруч із парламентом. За її словами, надалі там не буде дозволено побудувати жодне посольство.

Албанезе заявив, що його уряд очікує дій у відповідь з боку Росії у зв'язку з цим рішенням і що вони "чекатимуть, якою буде реакція".

"Ми не очікуємо, що Росія в змозі говорити про міжнародне право, враховуючи, що вона відкидає його так послідовно і так нахабно своїм вторгненням в Україну", — сказав він.

Посольство Росії раніше заявляло, що воно має намір завершити будівництво, незважаючи на заперечення Австралії.

Австралія є одним із найбільших прихильників України, що не входять до НАТО, і постачає в країну допомогу, боєприпаси та оборонне обладнання з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Австралія також заборонила експорт глінозему та алюмінієвих руд, включно з бокситами, до Росії і ввела санкції проти більш ніж 1000 російських фізичних і юридичних осіб.

Представник австралійської опозиції з питань оборони Ендрю Хасті заявив, що його партія підтримує уряд у питаннях національної безпеки.

"Останнім часом Росія не поводиться сумлінно по відношенню до своїх сусідів. Вона продовжує свою кампанію [в Україні], руйнуючи принципи територіального і політичного суверенітету", — сказав Хасті.

"Існує дефіцит довіри. Тут існує реальний ризик для наших національних інтересів, і безпекова рада полягає в тому, що цей договір оренди має бути розірвано".