ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лідер Камбоджі заявив, що люди, які не голосуватимуть, не зможуть бути кандидатами на майбутніх виборах (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Камбоджі Хун Сен. (Samrang Pring/Reuters)

У вівторок багаторічний лідер Камбоджі заявив, що його уряд внесе поправки до закону про вибори, які забороняють будь-кому, хто не проголосував, висувати свою кандидатуру на майбутніх виборах, що є його останнім кроком з маргіналізації своїх політичних супротивників.

Прем'єр-міністр Хун Сен заявив, що зміни необхідні, оскільки кандидати на державні посади повинні демонструвати свою громадянську відповідальність. Він сказав, що поправка буде готова до затвердження законодавцями до загальних виборів 23 липня. Ухвалення законопроєкту не викликає сумнівів, оскільки всі члени Національної асамблеї є членами керівної Камбоджійської народної партії Хун Сена, пише AP News.

Більшість чільних представників опозиції перебувають у самовигнанні, щоб уникнути тюремного ув'язнення за різними звинуваченнями, які вони вважають сфабрикованими й несправедливими.

Закон перешкоджатиме бойкоту виборів, оскільки опозиційні діячі, які бажають брати участь у майбутніх виборах, опиняться в незручному становищі лицемірів, якщо закликатимуть людей не голосувати, тоді як самі голосують.

Хун Сен оголосив про цей план, виступаючи перед робітниками швейних фабрик на околиці столиці Пномпеня, менш ніж за місяць після того, як головній опозиційній партії заборонили брати участь у липневих виборах, оскільки вона не надала всіх необхідних для реєстрації документів.

Партія "Свічка" заявила, що не може надати деякі документи в Національний виборчий комітет, оскільки вони були вилучені під час поліційного рейду кілька років тому. Конституційна рада Камбоджі відмовилася скасувати рішення комітету про відмову в реєстрації партії.

Держдепартамент США заявив, що він "глибоко стурбований" рішенням про заборону партії "Свічка" й закликав уряд "змінити курс, щоб забезпечити своїм громадянам можливість брати участь у справедливій багатопартійній демократії".

70-річний Хун Сен, авторитарний правитель у номінально демократичній державі, перебуває при владі вже 38 років. Напередодні виборів він і його партія володіють усіма перевагами чинної влади в плані політичної організації, кадрів, фінансів і впливу на ЗМІ.

Партія "Свічка" є неофіційною наступницею Камбоджійської партії національного порятунку, яка кинула серйозний виклик партії Хун Сена перед виборами у 2018 році. Вона була розпущена всього за кілька місяців до виборів на підставі спірного рішення суду, який звинуватив її в змові з метою незаконного повалення уряду. Розпуск партії дозволив партії Хун Сена отримати всі місця в Національних зборах.