ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Люди з ожирінням тепер офіційно є захищеною групою в Нью-Йорку (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Robyn Beck, Ronaldo Schemidt, Paul Ellis/AFP via Getty Images)

Товсті люди тепер офіційно є захищеною групою в Нью-Йорку: мер Ерік Адамс підписав закон про дискримінацію, який ставить ожиріння в одну категорію з расою та релігією

Люди з ожирінням тепер офіційно є захищеною групою в Нью-Йорку після того, як мер Ерік Адамс підписав суперечливий закон про дискримінацію.

Новий закон, підписаний минулої п'ятниці, забороняє роботодавцям та орендодавцям дискримінувати людей на основі їхньої ваги чи зросту при прийманні на роботу або при наданні житла.

Закон, який набуває чинності 2 листопада, означає, що вага і зріст додаються до переліку захищених категорій, який включає такі ознаки, як раса, стать і релігія.

Пан Адамс сказав: "Ми всі заслуговуємо на однаковий доступ до працевлаштування, житла та громадських місць, незалежно від нашої зовнішності, і не повинно мати значення, якого ви зросту або скільки важите".

Закон вже викликав обурення в деяких колах, а лідер республіканської меншості в міській раді Нью-Йорка Джозеф Бореллі заявив, що він дасть людям можливість "судитися з ким завгодно і за що завгодно".

Пан Адамс, який опублікував книгу про те, як він вилікувався від діабету за допомогою рослинної дієти, сказав, що закон "допоможе вирівняти ігрове поле для всіх жителів Нью-Йорка, створити більш інклюзивні робочі місця та умови життя, а також захистити від дискримінації".

Винятки з цього правила включають випадки, коли зріст або вага людини може перешкоджати виконанню критично важливих частин роботи.

Але законодавство зустріло шалений опір.

Кеті Вайлд, президент і головний виконавчий директор "Партнерства для Нью-Йорка", заявила, що "ступінь впливу і вартість цього законодавства" не були "повністю розглянуті".

Депутат Шон Абреу, один з головних авторів законопроєкту, сказав, що зрозумів, що дискримінація за вагою є "мовчазним тягарем" після того, як до нього почали ставитися по-іншому, коли він набрав понад 40 фунтів під час карантину.

Законопроєкт був підтриманий благодійними організаціями та активістами, такими як  феміністка "Fat Fab" Вікторія Абрахам, яка виступила в міській раді на підтримку цього закону на початку цього року.

Він передбачає захист для роботодавців, якщо врахування зросту чи ваги було "обґрунтовано необхідним" для "нормального виконання роботи".