ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канадські дипломати витратили $139 000 на концерти за кордоном

Велика Епоха
Західний блок Парламентського пагорба на фотографії з архіву. (Sean Kilpatrick/The Canadian Press)

Міністерство закордонних справ витратило понад $139 000 на купівлю канадськими дипломатами квитків на концерти, гала-концерти та інші заходи за кордоном з 2019 року, згідно з нещодавно опублікованими федеральними документами.

У нещодавно представленому в Палату громад документі "Розслідування міністерства" департамент написав, що з 1 травня 2019 року дипломати витратили 139 114 доларів на квитки на заходи, перебуваючи за кордоном, причому список покупок квитків займає 11 сторінок, повідомляє Blacklock's Reporter.

Консервативний депутат Дуг Шиплі запросив ці цифри в запитанні, поставленому 5 травня в документі з наказом, у якому містився запит щодо витрат усього уряду, пов'язаних із купівлею "квитків на урочисті заходи або концерти".

Витрати на квитки на заходи охоплювали понад $13 000 на виступи Cirque du Soleil у Лісабоні, Мадриді, Нью-Йорку та Вільнюсі.

Посол Канади в Сербії також виставив Оттаві рахунок на суму понад 890 доларів за відвідування концерту Брайана Адамса, а інші дипломати витратили близько 475 доларів на квитки на вечірку в Бангкоку, Таїланд.

Посол Канади в Коломбо витратив понад 3 000 доларів на відвідування танцювальної вечірки та бенкету в Шрі-Ланці, де відзначалося "15 років активізму ЛГБТ".

Розкриття витрат кабінету міністрів відбулося через кілька місяців після того, як міністр фінансів Христя Фріланд заявила, що Оттава створюватиме економію "за рахунок урядових операцій".

Після представлення бюджету 2023 у березні Фріланд заявила, що Оттава зекономить 7 мільярдів доларів по всьому уряду без скорочення послуг для канадців. Репортери запитали Фріланд, чи буде ця економія отримана за рахунок звільнень або заморожування найму, і вона відповіла, що ні.

"Ця економія буде отримана за рахунок операцій уряду", — сказала вона, — "я думаю, що ця економія цілком досяжна".

Однак парламентський бюджетний чиновник Ів Жиру заявив парламентському комітету у квітні, що він не бачить жодних скорочень непотрібних урядових витрат після подання урядом нового бюджету.

"Уряди, що змінювали один одного, давали обіцянки скоротити поїздки, і це відбувається на певний час, але насправді цього не відбувається", — заявив Жиру 18 квітня в Постійному сенатському комітеті з національних фінансів.

"Чи втратив уряд контроль над своїми витратами?" — сказав Жиру пізніше під час своїх свідчень. "Я не знаю, чи втратив він контроль, але я точно можу підтвердити, що витрати різко зросли".

За матеріалами The Epoch Times USA