ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ефіопи помирають від голоду після зупинки допомоги США та ООН (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

США і ООН зробили драматичний крок — призупинили надання допомоги другій за чисельністю населення країні Африки, поки не будуть упевнені, що продовольство не вкрадуть ефіопські чиновники і бойовики.

Минуло майже три місяці з моменту припинення допомоги в деяких районах країни, і з'являються повідомлення про перші смерті від голоду за час паузи.

Виявлення в березні в Тиграї вкраденої продовольчої допомоги в кількості, достатній для того, щоб прогодувати 134 000 осіб протягом місяця, — це лише частина розкрадань, який намагаються розслідувати США, найбільший гуманітарний донор Ефіопії. Продовольство, призначене для нужденних сімей, замість цього продавалося на ринках або складувалося на комерційних борошномельних заводах, пише Associated Press News.

Довести, що США можуть виявити і зупинити крадіжку допомоги, оплаченої американськими платниками податків, життєво важливо в той час, коли адміністрація Байдена бореться за збереження громадської підтримки Україні.

За словами західного дипломата і співробітника ООН, які, як і інші, говорили на умовах анонімності, було вкрадено і пожертвуване медичне приладдя.

Уряд Ефіопії відкидає як шкідливу "пропаганду" припущення про те, що він несе головну відповідальність за зникнення допомоги в Тиграї та інших регіонах, але він погодився на спільне розслідування зі США, тоді як Всесвітня продовольча програма ООН проводить окреме розслідування.

Те, як західні чиновники "дистанціюються від звинувачень, пов'язуючи передбачувану проблему тільки з урядовими інститутами і процедурами, абсолютно неприйнятно і суперечить реальності на місцях", — заявив журналістам на початку цього місяця представник уряду Легессе Тулу.

Представники США та ООН заявили, що вони працюють над тим, щоб обмежити або припинити роль ефіопських чиновників у системі надання допомоги.

За їхніми словами, допомога північному регіону Тиграй відновиться не раніше липня, а решті частини країни — через деякий час після цього, коли будуть проведені реформи в розподілі допомоги.