ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нью-Йорк: трьох чоловіків засуджено за переслідування й залякування китайських дисидентів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Троє засуджених у справі, пов'язаній з операцією "Полювання на лисиць": (зліва направо) Чжу Юн, Чжен Цун'їн і колишній співробітник нью-йоркського департаменту поліції Майкл МакМахон. (Cai Rong, Getty Images/The Epoch Times)

Трьох людей було засуджено 20 червня у федеральному суді Брукліна за переслідування сім'ї з Нью-Джерсі й тиск на них від імені китайського комуністичного режиму з метою змусити повернутися до Китаю.

Ця справа пов'язана з операцією режиму Fox Hunt ("Полювання на лисиць") — спробою примусити експатріантів і дисидентів повернутися в Китай для проведення суду над ними.

Сержант поліції Нью-Йорка у відставці, який став приватним детективом, Майкл МакМахон і двоє громадян Китаю, які мають посвідку на постійне проживання у США — Чжен Цун'їн і Чжу Юн — обвинувачуються в переслідуванні, погрозах, залякуванні та стеженні за Сюй Цзинем, колишнім китайським чиновником, який мешкає у передмісті Нью-Джерсі, та його дружиною, протягом трьох років із 2016 до 2019 року, ідеться в пресрелізі Міністерства юстиції. Операцію проводили під керівництвом і за фінансової підтримки Пекіна.

"Вирок цим трьом обвинуваченим є ще одним переконливим нагадуванням про тривалу, повсюдну й незаконну поведінку китайського уряду тут, у Сполучених Штатах", — сказала помічниця директора ФБР Сюзанна Тернер з відділу контррозвідки.

55-річного МакМахона з Махва, штат Нью-Джерсі, 27-річного Чжена з Брукліна та Чжу Юна, він же Джейсон Чжу, 66 років, із Квінса, Нью-Йорк, було засуджено за дії, вчинені як незаконні іноземні агенти, та змову з метою міждержавного переслідування, ідеться в пресрелізі.

Згідно з матеріалами суду, Чжу найняв МакМахона й передав його контактну інформацію Сунь Хуею, співробітнику служби громадської безпеки в Вухані, Китай. МакМахон зіграв ключову роль у встановленні адреси Сюя у США. Чжен прийшов до Сюя додому й залишив записку з погрозами: "Якщо ви готові повернутися на материк і провести десять років у в'язниці, з вашою дружиною та дітьми все буде гаразд. На цьому справа закінчиться!"

Прокурори заявили, що китайські чиновники діяли в обхід американської влади й нелегально працювали на території США. Цзі Ху, співробітник служби громадської безпеки в Вухані, й Лань Ту, прокурор в Вухані, вилетіли прямо в США в спробі вистежити Сюя й змусити його повернутися в Китай.

Ба більше, Цзі та Лань перевезли до США немічного 82-річного батька Сюя, щоб переконати повернутися до Китаю, згідно з матеріалами суду.

Усі троє обвинувачених заперечували, що свідомо працювали на китайський режим, і стверджували, що стали безневинними жертвами, обдуреними й використаними Пекіном. Прокурори спростували їхні твердження численними доказами.

За даними прокуратури, МакМахону загрожує максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі, Чжу — до 25 років, а Чжену — до 10 років позбавлення волі. Дату винесення вироку для всіх трьох поки не призначено.

Пекін розпочав операцію Fox Hunt у липні 2014 року в рамках антикорупційної кампанії китайського лідера Сі Цзіньпіна. Комуністична партія Китаю (КПК) заявила, що метою операції є розшук і повернення корумпованих чиновників, які втекли за кордон, для покарання їх у Китаї.

Однак правозахисна група Safeguard Defenders виявила, що багато операцій Fox Hunt були спрямовані проти китайських дисидентів. У своєму звіті за 2022 рік вона підрахувала, що 10 000 осіб було насильно повернуто з-за кордону, що породжує страх у китайських діаспорах і є серйозним порушенням прав людини.

За матеріалами The Epoch Times USA